RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  GAFURR ADILI: RRADHEN TANI E KA "MAQEDONIA“…!

  Share
  avatar
  shqipo
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 59
  Join date : 05/01/2009

  GAFURR ADILI: RRADHEN TANI E KA "MAQEDONIA“…!

  Mesazh nga shqipo prej Sat 31 Jan 2009, 14:41

  GAFURR ADILI:RRADHEN TANI E KA „MAQEDONIA“…!
  30 January, 2009

  Mr. Gafur ADILI

  Shqiptarët nën „Maqedoni“, në rrugëtimin e tyre për liri e barazi, qoftë me mjete deomkratike apo edhe me mjete demokratike të dhunës (gjatë vitit 2001), për gati dy dekada me rradhë, nuk arrijtën që për asnjë nuancë ta avancojnë statusi e tyre të kombësisë shtetformuese dhe edhe sot e kësaj dite ata llogariten si qytetarë tè kategorisë së dytë e të tretë, të një minoriteti dhe jo të një kombësie shtetformuese. Krijesa artificiale me emër të diskutueshëm e të papranueshëm nga Greqia dhe me një identitet Kombëtar të diskutueshëm e të papranueshëm nga Bullgaria, si dhe me një Kishë Ortodokse të diskutueshme e të papranueshme nga Serbia, aktualisht përballet me rrezikun e shpërbërjes përfundimtare të saj...! Këtë nuk e shofin vetëm të verbërit, politikëbërësit sllavo-maqedonas dhe jo politikëbërësit shqiptarë, që s’i deri më tani nuk kanë qenë asgjë tjetër përpos shërbëtorë të atyre që kanë arrën dhe çekanin (shtetin dhe pushtetin), të pushtuesve e të kolonizatorëve sllavo-maqedonas të trojve të Shqipërisë Historike...!

  Këtë më së miri po e ridëshmon edhe shpallja e katër kandidaturave, kur jo vetëm ata katër kandidatë shqiptarë, por edhe katër partitë politike shqiptare, fare mirë e dijnë se asnjeri nga ata katër nuk do të mundet të fitojë në këta zgjedhje presidenciale, që nuk janë asgjë tjetër përveç se edhe një përpjekje e tyre e fundit për të mbijetuar s'i një shtet artificial e një burg i popujve jo sllavo-maqedonas, por e kanë kot, sepse... Vitin e kaluar unë deklarova se: “Maqedoninë” e shpëton vetëm federalizmi i saj sipas modelit belg, sepse ashtu s’i Belgjika, një shtet federal midis dy popujve: valonëve dhe flamanëve, edhe “Maqedonia” (po të bëhet aty një regjistrim real) do të dalë një shtet që përbëhet nga kombësia shqiptare dhe ajo bullgare dhe të tjerët, ndër të cilët sllavo –maqedonasët , të cilët janë një shpikje artificiale e titizmit jugosllav, ashtu s’i edhe “kombi jugosllav” dhe “makedonski mysliman”, do të dalin pakicë në krijesën artificiale me emrin “Maqedoni”. Dhe, këtë konstatim, sa politik po aq edhe serioz, që nuk ishte konstatim vetëm i imi, por që ishte edhe i trurit politik (Sekretariatit Vedimarrës) të FBKSH-së, faktori politik (sllavo-maqedonas: VMRO-DPMN e LSDM e satelitet e tyre dhe shqipfolës; BDI e PDSH e satelitet e tyre), me përjashtim të BDK (Bashkimi Demokratik Kombëtar), parti kjo që e pranoi s’i projekt dhe gjatë fushatës elektorale edhe e propagandoi fuqishëm, si dhe edhe qendrat e vendosjes ndërkombëtare, jo vetëm që nuk e morrën fare në konsideratë këtë propozim t'onin, por përkundrazi edhe e sabotuan BDK-në e z. Isni SHAQIRI, të cilës parti, ashtu si edhe BDSH-sè (Bashkimi Demokratik Shqiptar) të z. Bardhyl MAHMUTI, dy partitë më të mëdha shqiptare dhe kolaboracioniste të pushtuesit e kolonizatorit sllavo-maqedonas (PDSH dhe BD) iu vodhën edhe votat...! Tani çka bëjnë këta dy parti: BDK e Zotit SHAQIRI dhe BDSH e Zotit MAHMUTI ?! BDSH ka paralajmëruar bojkotimin e këtyre zgjedhjeve, për çka ne të FBKSH e përgëzojmë për këtë akt dhe veprim atdhetar.

  Po çka do të bëjnë këta katër kandidatët shqiptarë dhe katër partitë e tyre në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale?! Sigurisht që secili nga ata, nga simpatizantët e partisë së tij, do të kërkojë që votat e shqiptarëve t'ia japin njërit nga të dy kandidatët sllavo-maqedonas, varësisht se kush nga këta katër kandidatë shqiptarë me cilin nga dy kandidatët sllavo- maqedonas do të bëjë, siç ka ndodhur edhe në të kalurën e deritanishme, marrëveshje të fshehta dhe privilegjuese për veten e tij. Pra, katër kandidatët: 1. Zoti BOXHAKU i BDI-së, 2. Zonja HOXHA e PDSH- së, 3. Zoti HALILI i PPD- së dhe 4. Zoti SELMANI i PDR-së, votat e shqiptarëve të manipuluar nga katër partitë politike, do t’i shesin apo edhe do t’i dhurojnë për privilegjet e tyre te njeri nga dy kandidatët sllavo-maqedonas.

  Prandaj, edhe gjykoj dhe kërkoj nga të gjithë shqiptarët e Shqipërisë Lindore (Lugina e Vardarit- ILIRIDA), jo vetëm në emrin t’im personal, por edhe si Zëdhënës Politik (përfaqësues legal) i Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe të gjithë strukturat të tij, që masovikisht t’i bojkotojnë zgjedhjet presidenciale në krijesën artificiale të vetëquajtur “Maqedoni”. Tiranë, më 30 janar 2009.

   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:58