RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  Deklarate e Zedhenesit Politik te FBKSH, Mr.Gafurr Adili

  Share

  Vera
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 15
  Join date : 04/03/2009
  Age : 44
  Location : Prishtine

  Deklarate e Zedhenesit Politik te FBKSH, Mr.Gafurr Adili

  Mesazh nga Vera prej Tue 31 Mar 2009, 19:53

  DEKLARATË PUBLIKE E ZËDHËNËSIT POLITIK TË FBKSH :
  SHQIPTARËT E SHQIPËRISË LINDORE ( LUGINA E VARDARIT- ILIRIDA) DUHET T’I BOJKOTOJNË ZGJEDHJET PRESIDENCIALE SLLAVO - MAQEDONASE TË RAUNDIT TË DYTË (BALONTAZHIT),
  QË DO TË MBAHEN MË 5 PRILL 2009 NË KRIJESEN ARTIFICIALE ME EMRIN „MAQEDONI“, POR....,
  Kudo ku shqiptarët do të duhet të dalin në votime, për të zgjedhur kryetarët dhe këshilltarët e këshillave komunale, duhet që mbi të gjitha fletë-votimet për President të „Maqedonisë“, për Ivanov të VMRO-DPMN dhe për Frckovski të LSDM, të shkruajnë emrin dhe mbiemrin e njërit nga dëshmoret e kombit shqiptar, si për shembull:  JUSUF GËRVALLA, KADRI ZEKA, REXHEP MALA, NUHI BERISHA, BAJRAM BAFTIRI, AFRIM ZHITIA, ENVER HADRI, UKSHIN HOTI, BAHRI FAZLIU, ADEM JASHARI, ZAHR PAJAZITI, MEHË UKA, LUAN HARADINAJ, SADRI ZENELI, ILIR KONUSHEVCI, FEHMI LADROVCI, ISMET JASHARI-KUMANOVA, MUHEDIN ALIU-TETOVA, BEQIR LIMANI-KËRÇOVA, INDRIT CARA-KAVAJA DHE TAHIR SINANI-TROPOJA (TAHIR KOSOVA. TAHIR PRESHEVA, TAHIR TETOVA DHE TAHIR SHQIPËRIA)...  Dhe, assesi nuk duhet të shkruhen emrat dhe mbiemrat e të gjallëve, siç edhe është vepruar me 22 mars të vitit 2009, kur krahas emrit dhe mbiemrit t’im, është shkruar edhe emri dhe mbiemri i Presidentit të Republikës së Shqipërisë - BAMIR TOPI.  Përfundimisht kërkojmë që të gjithë ne shqiptarët të bindemi se nyja gordiane e zgjedhjes fatlume të çështjes sonë kombëtare

  aktualisht është në „Maqedoni“, prandaj….

  Zëdhënësi Politik i FBKSH,  Mr. Gafurr ADILI (d.v)  Tiranë, 31 mars 2009.

  bardhoci

  Numri i postimeve : 6
  Join date : 17/04/2009
  Age : 29
  Location : kukes

  Re: Deklarate e Zedhenesit Politik te FBKSH, Mr.Gafurr Adili

  Mesazh nga bardhoci prej Thu 23 Apr 2009, 19:51

  une jam nje djale nga kuksi dhe u kerkoj fbksh te rekrutojne ushtare dhe jo vetem te mbajne fjalime te kote por te betojne ushtare te denje per te dhene jete per bashkimin e ketij kombi,me respekt gjeneral kuksi

  bardhoci

  Numri i postimeve : 6
  Join date : 17/04/2009
  Age : 29
  Location : kukes

  Re: Deklarate e Zedhenesit Politik te FBKSH, Mr.Gafurr Adili

  Mesazh nga bardhoci prej Thu 23 Apr 2009, 19:57

  jam gjeneral kuksi me kete fjale dua qe te takoj zotin gafurr adili nuk e di sa do ta merrni parasish kete kerkese,por ne rast se nuk besoni une po ju le nr tim te celularit dhe emrin qe te me verifikoni se kush jam. ATDHEU NA THERRET PER BASHKIM KOMTAR SHQIPTAR

  Sponsored content

  Re: Deklarate e Zedhenesit Politik te FBKSH, Mr.Gafurr Adili

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:59