RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  GAFURR ADILI:DETANTA (PEZULLIMI I PËRKOHSHEM) E AKTIVITETIT TË FBKSH DHE TË GJITHA STRUKTURAVE TË TIJ: AKSH, SKSH DHE FKSH, NUK NËNKUPTON SHPËRBËRJEN E FBKSH DHE TË GJITHA STRUKTURAVE TË TIJ

  Share

  Vera
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 15
  Join date : 04/03/2009
  Age : 44
  Location : Prishtine

  GAFURR ADILI:DETANTA (PEZULLIMI I PËRKOHSHEM) E AKTIVITETIT TË FBKSH DHE TË GJITHA STRUKTURAVE TË TIJ: AKSH, SKSH DHE FKSH, NUK NËNKUPTON SHPËRBËRJEN E FBKSH DHE TË GJITHA STRUKTURAVE TË TIJ

  Mesazh nga Vera prej Thu 14 May 2009, 11:03

  GAFURR ADILI:
  DETANTA (PEZULLIMI I PËRKOHSHEM) E AKTIVITETIT TË FBKSH DHE TË GJITHA STRUKTURAVE TË TIJ: AKSH, SKSH DHE FKSH, NUK NËNKUPTON SHPËRBËRJEN E FBKSH DHE TË GJITHA STRUKTURAVE TË TIJ, POR PËRKUNDRAZI..!
  Një sqarim shumë i shkurtër për të gjithë shokët dhe miqtë tanë, të cilët u dëshpëruan shumë dhe edhe u hutuan , si dhe për të gjithë armiqët tanë të kombit shqiptar dhe veglat e tyre, që u gëzuan shumë dhe edhe festuan.
  Ky do të jetë shkrimi im i rradhës, pasi të kenë përfunduar të gjitha reagimet e miqëve dhe armiqëve tanë, prandej të gjithë jeni të lutur që edhe pak të keni durim, sepse askush më shumë se unë, që e linda dhe e rrita FBKSH-në dhe të gjitha strukturat e tij: AKSH, SKSH dhe FKSH (si nëna fëmijen e saj), por që do të dijë edhe ta madhështoj FBKSH-në dhe të gjitha strukturat e tij, nuk ka patur dhe as nuk ka kompetenca që të fusi hundët në punët e brendshme të FBKSH dhe strukturave të tij, dhe aq më pak kanë të drejtë ata që, as minimumin (djersën, në kohë paqe) nuk e kanë dhënë, e lene më gjakun e tyre, sic edhe e kanë dhënë dëshmorët e kombit, që kanë rënë nën uniformën e bukur të AKSH-së, si:

  1. Avni BEQIRI (Komandant Drenica), i rënë në vitin 2001, në Tetovë,
  2. Kastriot VOKSHI (Komandant Qingji), i rënë në vitin 2001, në Tetovë,
  3. Islam BERISHA (Komandant Lami), i rënë në vitin 2003, në Mitrovicë Veriore,
  4. Hamëz BEHRAMI (Komandant TMK-ja), i rënë po në vitin 2003, bashkë me Islam Berishën, dhe
  5. Liridon DERMAKU (Komandant Kamenica), i rënë në vitin 2004, në Tetovë.

  Gjaku i të cilëve kurrën e kurrës nuk do të behet ujë dhe as nuk do të tradhëtohet nga drejtuesit e lartë të FBKSH-së:

  1. Kryetari i Përgjithshëm (Komandant i Forcave të Armatosura të FBKSH-së: AKSH dhe SKSH),
  Prof. Dr. (Gjeneral) Bashkim MITROVICA,
  2. Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të AKSH, Kolonel Arbër KORABI,
  3. Shefi i Drejtorisë Qendrore të SKSH, Prof. Dr. (Kolonel) Clirim PRESHEVA,
  4. Shefi i Këshillit Qendror të FKSH, Mr. Ecc. Kalors TOPLICA, dhe
  5. Zëdhënësi Poltik i FBKSH-së, Mr. Gafurr ADILI - KERCOVA.

  Prandej, të gjithë atdhetarët shqiptarë, ndër të cilët edhe intelektuali atdhetar, Prof. Dr. Mehdi Hyseni, jeni shumë lutur,që të keni edhe pak durim, sepse shumë shpejt do të bindeni se FBKSH dhe të gjitha strukturat e tij, duke përkrahur Platformën e Shqipërisë Natyrale të Zotit Koco Danaj dhe Komitetin e Shqipërisë Natyrale, jo vetëm me fjalë, por edhe me vepra, do të dijë të realizojë edhe Platformën Poltike të Shqipërisë Etnike, që ka qenë dhe mbetet ideja dhe objektivi kryesor e strategjik i FBKSH-së dhe strukturave të tij.

  Pra, sqarimet tjera, për domosdoshmërinë e këtij veprimi politik të Sekretariatit Vendimarrës të FBKSH-së, të mbështetur nga shumica dërrmuese e këshillave të FBKSH-së, 15 këshillat e FBKSH-së në të gjitha trojet etnike të Shqipërisë Natyrale dhe në diasporën shqiptare dhe të kundërshtuar vetëm nga 6 këshilla, që opinionit publik i janë prezantuar si Kryesia e Zonës Nr. 2 të FBKSH (Kosova Historike), por pa patur asnjë ndikim në organizimin e FBKSH në Kosovën Lindore (Preshevë, Medvegjë e Bujanoc), sepse me ato tre këshilla (në Kosovën Lindore) ka drejtuar vetë Zoti Clirim PRESHEVA,
  i cili njëkohësisht ka qenë edhe Shef i Drejtorisë Qendrore të SKSH, ashtu sic unë kam drejtuar me 7 (shtatë) këshillat e FBKSH-së në Shqipërinë Lindore (Lugina e Vardarit - ILIRIDA) dhe të tjerë shokë të Sekretariatit Vendimarrës me këshillat e FBKSH-së në zonat tjera te Shqipërisë Etnike dhe në diasporën shqiptare.

  Tiranë, më 14 Maj 2009.

   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:59