RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  KOMUNIKATË PËRFUNDIMTARE E FBKSH

  Share
  avatar
  shqipo
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 59
  Join date : 05/01/2009

  KOMUNIKATË PËRFUNDIMTARE E FBKSH

  Mesazh nga shqipo prej Mon 11 May 2009, 05:02

  KOMUNIKATË PËRFUNDIMTARE E FBKSH


  SEKRETARIATI
  VENDIMARRËS I FRONTIT PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR (FBKSH) SHPALLË
  PUSHIMIN E PËRKOHSHEM (DETANTËN) E AKTIVITETIT TË FBKSH, DHE TË GJITHA
  STUKTURAVE TË TIJ, TË ARMATËS KOMBËTARE SHQIPTARE (AKSH), TË SIGURIMIT
  KOMBËTAR SHQIPTAR (SKSH) DHE TË FONDIT KOMBËTAR SHQIPTAR (FKSH), DERI
  NË REALIZIMIN E PLATFORMËS SË SHQIPËRISË NATYRALE, TË INICUAR DHE TË
  PUBLIKUAR NGA INTELEKTUALI ATDHETAR - KOÇO DANAJ…!


  Arësyetimet tona:

  Arësyetimi
  i parë, është se, realizimi i Platformës Politike të FBKSH dhe të
  gjitha strukturave të tij: AKSH, SKSH dhe FKSH, që ka qenë dhe mbetet
  Shqipëria Etnike, është një rrugë me përspektive të gjatë e të largët.

  Arësyetimi
  i dytë, është se, para se të arrijmë, ne apo pasardhesit tanë, në
  realizimin e Shqipërisë Etnike, që nënkupton ribashkimin kombëtar dhe
  të trojvete etnike shqiptare të Kosovës Lindore ( Preshevës, Medvegjës
  dhe Bujanocit), të trojeve shqiptare nën Malin e Zi, të Çamerisë dhe të
  Toplicës, paraprakisht dhe shumë më e mundur dhe më e lehtë është që të
  arrihet ribashkimi (me mjete demokratike) i Republikës së Kosovës dhe i
  Republikës së ILIRIDËS me Republikën e Shqipërsië, që që bashkarisht do
  të quheshin Shqiperia Natyrale, rrugëzgjidhjen edhe realizimin e së
  cilës, shumë qartë edhe e pasqyron Platforma e Shqipërsië Natyrale, të
  përpiluar nga intelektuali i shquar atdhetar, Zoti Koco DANAJ, të cilin
  Sekretariati Vendimarrës i FBKSH, jo vetëm që e përgëzon për këtë
  veprim kombëtar, por gjithashtu i ofron edhe gjithë mbështetjen e tij
  morale, logjistike, njerëzore, politike dhe kombëtare.

  Arësyetimi
  i tretë, është se, me shpalljen e Republikës Kosovës s'i shtet të
  "pavarur" e "sovran", për çka një kontribut kolosal ka dhënë edhe FBKSH
  dhe mbi të gjitha AKSH, ashtu si në Republikën e Shqipërsië, ku kanë
  vepruar e veprojnë institucionet shteterore e legale të Republikës së
  Shqipërisë dhe uniforma e bukur e ushtrisë shqiptare, dhe nuk ka patur
  e as nuk ka vend për veprim të FBKSH dhe aq më pak për të AKSH, por në
  prill 2004 (këtu në Tiranë) e ngritem SHAIBK ( Shoqatën Atdhetare për
  Identitet dhe Bashkim Kombëtar), e cila tanimë degët e saj i ka ngritur
  dhe të organizuara edhe në Republikën e Kosovës dhe në diasporën
  shqiptare, edhe në Republikën e Kosovës, tani e në të ardhmen nuk ka e
  nuk do të ketë vend për veprimtari të FBKSH dhe aq më pak të AKSH,
  sespe aty, në Republikën e Kosovës, në vend të FBKSH-së, po veprojnë
  institucionet legale të Republikës së Kosovës, dhe në vend të AKSH-së
  po vepron edhe aleati ynë NATO, me emërin KFOR, prandej, të gjitha
  strukturat e FBKSH në Republikën e Kosovës, tani e në të ardhmen do të
  duhet dhe urdhërohen që të veprojnë në emer të SHAIBK, ose të formojnë
  një parti politike me emërtimin Aleanca Kombëtare Shqiptare (AKSH) dhe
  si të tillë, si parti politike (AKSH) apo si SHAIBK, ashtu si SHAIBK në
  Republikën e Shqipërsië, edhe partia politike (AKSH) apo SHAIBK në
  Republikën e Kosovës dhe në diasporën shqiptare, bashkarisht duhet të
  bashkohet rreth Platformës së Shqipërsië Natyrale, që shumë shpejt, më
  10 qershor ose me 28 nëntor këtij viti (2009), pritet që edhe të
  kryesohet nga Komitetit i Shqipërsië Natyrale.

  Kryetari i Përgjithshëm i FBKSH,
  Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.),

  Shefi i Shtabit të AKSH,
  Arbër KORABI (d.v.),

  Shefi i Drejtorisë Qendrore të SKSH,
  Prof. Dr. Clirim PRESHEVA (d.v.)

  Shefi i Këshillit Qendror të FBKSH,
  Mr. ecc. Kalors TOPLICA (d.v.),
  WEB: BERISHA_AKSH-KOSOVA
  Zëdhënësi Politik i FBKSH,

  Mr. Gafurr ADILI - KËRÇOVA.
  E-mail adresa: gafurradili@hotmail.com
  Tel.Nr.(mobil): 00355 (0) 692735656

  Tiranë, më 10 Maj 2009

  Eagleye

  Numri i postimeve : 6
  Join date : 12/07/2009
  Age : 39
  Location : Staten Island, N.Y, Usa

  Hi

  Mesazh nga Eagleye prej Sun 12 Jul 2009, 12:35

  Nuk duhet te ulim aktivitetin dhe te biem ne gjume. Perkumdrazi duhet shtuar. Kosova po shkon drejt enklavizimit ku 3% serbe kontrollojne 30% te territorit. Shqiptaret ne luginen e Presheves lengojne nen zgjedhen serbe, gjendja nuk eshte me e mire per shqiptaret nen te ashtequajturen Maqedoni apo Mal te zi. Mos i leme punet tona ne duart e 'miqve'. Kalin e nxjerr i zoti nga balta. Si mund te themi qe peaullojme aktivitetin per shkak te gjendjes se mire? Mos e zhgenjeni popullin shqiptar qe enderron per te realizuar enderren shekullore te bashkimit kombetar!

   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:56