RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  Deklaratat e FBKSH-AKSH-se

  Share
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  Deklaratat e FBKSH-AKSH-se

  Mesazh nga AKSH prej Thu 08 Jan 2009, 18:19

  DEKLARTË PUBLIKE NR. 2 E SKSH TË FBKSH:  Struktura inteligjente e Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH), Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH), që hap pas hapi e ka ndjekur dhe po e ndjek kriminelin serb Ratko Mladiç, i cili për pak (gjatë vjeshtë së vitit të kaluar në malet e Karadakut të Kumanovës, ku strehohej i maskuar si bari i 300 deleve), arrijti që t’iu shpëtojë pesë (5) oficerëve madhorë të SKSH-së, ka arrijtur të zbulojë se, krimineli serb Ratko Mladic aktualisht ndodhet dhe po strehohet në Belorusi, ku edhe po shërohet nga sëmundja Tij e turbukolozit, nga e cila sëmundje kronike po vuan prej disa vitesh.  Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH), atje (në Belorusi), prej kohësh ka dërguar disa nga oficerët e tij më të përgaditur në këtë profesion tepër të vështrirë por shumë fisnik, të cilët (oficerët e SKSH) arrijtur të zbulojnë edhe vendndodhjen e këtij krimineli serb, i cili para se për krimet e Tij mbi popullin boshnjak, të japë llogari para Gjykatës së Hagës, shumë shpejt para Gjykatës Supreme të FBKSH-së, do të japë llogari për krimet e Tij mbi popullin shqiptar të Kosovës dhe për vrasjen tinzare të Kryetarit të Nderit të FBKSH-së, Mr. Ukshin HOTI.  Gara jonë, e FBKSH dhe strukturave të saj, ndër të cilat është edhe Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH), me institucionet e ndjekjes ndërkombëtare (OKB, BE, SHBA dhe NATO) po vazhdon.

  Le të shofim se kush do ta fitojë këtë garë, ne të FBKSH-së dhe strukturave të saj, apo ata të Hagës dhe institucionet ndërkombëtare..!  Për Sekretariatin Vendimmarrës të FBKSH:  Kryetari i FBKSH-së,

  Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.),  Zv. Kryetari i FBKSH (Shefi i SKSH-së),

  Mr. Çlirim PRESHEVA (d.v.).
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  Re: Deklaratat e FBKSH-AKSH-se

  Mesazh nga AKSH prej Sat 17 Jan 2009, 18:24

  Shqiptarë, Politikanë dhe masmedia shqiptare, hiqeni nga fjalori juaj politik dhe mediatik nocionin " SHQIPËRIA E MADHE" , sepse ajo ka qenë dhe mbetet një shpikje dhe një akuzë e Beogradit dhe Athinës, dhe e të gjitha qarqeve antishqiptare, kurrë nuk ka patur, as nuk ka dhe as nuk do të ketë Shqipëri të madhe apo të vogël, por ka patur, ka dhe do të ketë vetëm një SHQIPËRI ETNIKE, trojet dhe populli i se cilës Shqipëri Etnike shumë shpejt do të ribashkohën në një komb-shtet të vetëm me emrin SHQIPËRI, për emërtimin e se cilës, si: SHQIPËRIA NATYRORE, SHQIPËRIA E BASHKUAR, apo edhe si SHTETET E BASHKUARA SHQIPTARE ( UNION STATES OF ALBANIA-USA), përmes një referendumi popullor, do të vendosi vetëm sovrani popull i SHQIPËRISË së RIBASHKUAR dhe askush tjetër. Prandej edhe jeni të lumtur që tani e në të ardhmën të mos bëheni, si deri me tani, shërbetorë pa pagesë të qarqeve antishqiptare dhe atyre sllavo-greke.


  Zëdhënësi Politik i FBKSH-së,

  Mr. Gafurr ADILI (d.v.)

  Tiranë, 17 janar 2009

  berisha_aksh
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  Re: Deklaratat e FBKSH-AKSH-se

  Mesazh nga AKSH prej Sun 18 Jan 2009, 00:46

  GAFURR ADILI: SOT KËKOHET MË SHUMË SE KURRË BASHKIM DHE UNITET...!
  GAFURR ADILI: SOT KËKOHET MË SHUMË SE KURRË BASHKIM DHE UNITET...!
  17 January, 2009 02:45:00 Albania Today
  Font size:
  Mr. Gafurr ADILI Shqipëria po përgatitet te anëtarsohet në NATO, Kosova fitoi pavarsinë, procesi i ribashkimit kombëtar ka nisur rugetimin e pandalshem.


  Por,deri ne arritjen e synimeve përfundimtare ,do të kërkohen akoma shumë sakrifica. Nuk mjaftojnë vetem ndërhyrjet dhe intrigat e shovenisteve fqinje
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  Re: Deklaratat e FBKSH-AKSH-se

  Mesazh nga AKSH prej Sun 18 Jan 2009, 00:53

  GAFURR ADILI: SOT KËKOHET MË SHUMË SE KURRË BASHKIM DHE UNITET...!
  GAFURR ADILI: SOT KËKOHET MË SHUMË SE KURRË BASHKIM DHE UNITET...!
  17 January, 2009 02:45:00 fbksh-aksh.tk
  Font size:
  Mr. Gafurr ADILI Shqipëria po përgatitet te anëtarsohet në NATO, Kosova fitoi pavarsinë, procesi i ribashkimit kombëtar ka nisur rugetimin e pandalshem.


  Por,deri ne arritjen e synimeve përfundimtare ,do të kërkohen akoma shumë sakrifica. Nuk mjaftojnë vetem ndërhyrjet dhe intrigat e shovenisteve fqinje, porduhet të degjojmë dhe të durojmë edhe dokrat dhe marezite e disa të vetëshpallureve ideologe të çështjes kombëtare.


  Është provuar historikishtë se kombit tonë, me se shumeti, e keqia me e madhe i ka ardhur nga armiqet e brendeshëm, të cilet kanë shërbyer si "kolonë e pestë" për pushtuesit.Këta krimba, këta mercenarë te antishqiptarizmes, nuk e kanë për gjë të shajnë, mëmëdheun, gjuhën, historinë, heronjet dhe atdhetaret, si dhe të tallen me mitet dhe me simbolet kombëtare.Ai qe i thotë vetës mëmëdhetarë nuk ka droje të shpalle se e do bashkimin kombëtar dhe se lufton për realizimin e kësaj aspirate të lartë në rrugë dhe me mjete demokratike.


  Shikoni se çfarë ndodh tek ne !


  Vjen, përshembell një i huaj, çfardo qoftë ai, ta zemë një fare gjermani me emrin Shmid dhe na spjegon jetën e Skenderbeut, sikur populli ynë të ketë humbur memorjen historike.Por,edhe me shumë se vetë gjermani Shmid për denigrimin e figurës së Heroit tonë Kombëtar,në vazhdimsi dhe në mënyrë teë përseritur, janë dalluar zoti Ardian KLOSI dhe zoti Fatos LUBONJA, i pari dhëndër i Gjermanisë dhe i dyti dhëndër i Italisë.

  Këta dy zotrinjë, vite me parë, të përkrahur edhe nga një kalander tjeteër nga Prishtina, njëfarë Migjen KELMENDI, përhapen idenë mbi ekzistencën e gjuhës kosovare dhe të kombit kosovarë, pikepamje kjo e hedhur dhe e përkrahur nga rrenegati Tito dhe titistet shqipfoles në ish RSFJ.Por, po dihet se pro-titistet sot në Kosovë mund të jenë vetëm mëkataret, ata që përfituan dhe shiten interesat kombëtare të popullit të Kosovës.Me tej, muaj më pare në Universitetin e Vlorës meret vendimi që t'i hiqet emri i Ismail Qemalit, këtij institucjoni të lartë ansimor.Po pse ore Ti Rektor e more këtë nisem me kaq shpejtësi, entuziazëm dhe kokëfortësi, apo...?!”Gojët e liga” thonë se, ky birbo paska një inatë të vjetër me fisin e famshem Kaninjot të Ismail Qemalit.
  Pastaj thuhet, sikur një paraadhës i Tij bashkë me disa kolaboracionistë të tjerë i paskan dorëzuar kurorën e Skenderbeut, Viktor Emanuelit me rastin e” Bashkimit Personal” të Shqipërisë me Italinë fashiste.

  Vazhdojmë! Në krahinën shqiptare të Himarës, nga përfaqsuesi zyrtar deklarohet kërkesa për "Autonominë e Vorio-Epirit”. Për ironi të fatit në vend që të mbahet qendrim ndaj ëetij Vasil BOLLANO, që është betuar për zbatimin e Kushtetutës, ndaj te cilit mund të ngriten dy akuza: 1. Për shkelje të Kushtetutës se Republikës së Shqipërisë dhe 2. Për cenim të integritetit territorial të Republikës së Shqiperisë, nga Shteti Shqiptar po dënohen me burgim dy të rinjë atdhetarë tepelenas, të cilet mbrojnë indetitetin e tyre kombëtar dhe integritetin territorial të Republikës së Shqipërisë...!!!!
  Mirepo, institucionet, medjat dhe opinioni bejne të paditurin.


  Kurse, tek shqipetarët nën "Maqedoni", punet bëhën edhe me të ngatëruara.


  Te dyja partite kryesore shqiptare dhe satelitet e tyre bëjnë garë me njera- tjetrën, se kush të të sigurojë koalicionin me maxhorancën sllavomaqedone në pushtet, LSDM-në pro-serbe dhe VMRO-DMN-ne pro-bullgare.


  Kreret e të dy partive nuk interesohen për barazinë e të drejtave të shqiptareve me sllavo-maqedonasit, nuk luftojnë për regjisrtim teë saktë të popullsisë shqipetare,(deklarohen 27% në kohën që popullsia shqiptare i kalon 40%), nuk luftohet për një koalicion të përbashkët dhe për një zonë elektorale, ku do te behëshin të dobisheme të gjitha votat. Por, në vend të bashkimit tek partitë shqiptare nën "Maqedoni" thellohet përcarja dhe fraksionizmi i tyre!!!


  Akoma edhe me keq se kaq, janë lënë në haresë vëllëzrit tanë të gjakut në Shqiperinë Verilindore (Kosovën Lindore) dhe në Malesinë e Madhe (Mal të Zi):


  Atje bëhën bastisje, arestime dhe burgosje, dhe askush, as në shtetin amë (Republikën e Shqiperisë), dhe as në Kosovë nuk ndihet i gjallë, në kohën që në nenin 8, alinea 1 të Kushtetutës së Shqipërisë thuhet:  "Republika e Shqipërisë obligohet t'i mbrojë të drejtat kombëtare të shqiptareve jashtë territorit të saj..!"


  Edhe ne diaspore dhe në emigracion kanë filluar sheret dhe përcarjet:

  Egoizmi dhe megalomania po ua eresojnë sytë disave, për të mos parë së me veprimtarinë e tyre po bëhën percares te idesë së madhe të ribashkimit kombëtar.Opinionit tashmë nëpërmjet mjeteve të informimit i janë bërë te ditura grindjet për çeshjen çame në diasporë.Është e ditur se megalideja greke s’do të hiqte kurrë dorë nga dhurata greke ose siç njihet nga të gjithë nga “kali i trojesë”.Çështja çame, e cila tashmë po hynë më sukses në axhendat e kancelarive botrore, gjenë edhe një kundëreagim tek politika zyrtare greke, por fatëkeqsisht edhe tek disa bashkekombasit tanë. shtë e dhimbeshme të lexosh në faqen “lidhja çame” të internetit se si zihen me njeri- tetrin antarët e një komuniteti.Por, për ironi të fatit, një zotri, që për të mos ja hënger pjesën, është edhe poet dhe shkrimtar me emer, në vend që të ndikojë në qetësimin e situatës dhe në arritjen e mirëkuptimit, bëhët pjesë e lojës, duke nxitur përcarjen dhe grindjet midis bashkëatdhetareve tanë.Ky zoteri, Kolec Traboini, duke përdorur mundesitë e mëdha të informacionit bashkëkohor, po denigron figura dhe personalitete të njohura tashmë nga opinioni mbarëkombetar. Këtu fjala nuk është vetëm per zonjën e nderuar Vitore Stefa, ndaj të ciles ky zotri po vazhdon të përdorë fyerje të padenja për një që i thot vehtes poet, por edhe ndaj aktivisteve të tjerë te çeshtjës kombëtare dhe ish luftëtareve të UÇK !!! Fyrja mor zotri nuk është argument, ajo është shenjë dobsije, është mediokritet. Shtrohet pyetja, përse pikërisht tani, kur çeshtja e bashkimit kombëtar është shtruar peër zgjidhje, keta “zotrinj” kanë dale kaq hapur për denigrimin e figurave kombëtare, gjuhës, historisë, kulturës etj... Dihet se sa me tepër të afrohen faktoret qe bëjnë të mundur bashkimin kombëtar aq më të eger e dinak do te bëhën armiqtë tanë dhe bashkëpunëtoret e tyre. Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe strukturat e tij të specializuara, kanë dhe grumbullojnë në mënyrë të vazhdueshme informacjone të sakta, mbi veprimtarite antikombëtare, te shërbimeve të huaja dhe agjenteve të tyre, dhe kur ka qënë e nevojshëme dhe e dobishme këto të dhena i kemi bërë edhe publike, prandej kërkojmë që të gjitha forcat atdhetare, pa dallim krahine, feje, ideje, përkatësie partiake dhe gjinore, kudo që ata ndodhen (në Shqiperinë Naturore apo në diasporen shqiptare) të bashkohen rreth FBKSH-së dhe strukturave te tij, sepse viti 2009 është viti i fillimit të ribashkimit kombëtar shqiptar, dhe këtë proces e ka filluar dhe duhet ta përfundojë vetëm FBKSH dhe askush tjetër, sepse vetem FBKSH do te dijë që Shqiperinë e Bashkuar ta bëjë të pavarur dhe sovrane ekonomikisht dhe politikisht, një komb-shtet me dinjitet dhe krenari kombëtare në familjen e madhe evropiane.
  Mr. Gafurr ADILI,


  Zëdhënës Politik i FBKSH-së.

  Tiranë, 16 janar 2009.


  berisha_aksh
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  Re: Deklaratat e FBKSH-AKSH-se

  Mesazh nga AKSH prej Sun 18 Jan 2009, 14:24

  NJOFTIM PUBLIK I ZËDHËNËSIT POLITIK TË FBKSH:
  18 January, 2009 02:31:00 www.fbksh-aksh.tk
  Font size:
  Armiq sllavo-grekë na e kanë thyer edhe E-mailin e web-faqes tonë zyrtare..!


  Agjentuarat antishqiptare dhe anti FBKSH sllavo-greke, para disa ditësh, kanë arritur që të na e marrin e-mailin e web-faqes tonë zyrtare, dhe përmes këtijë e-maili të puplikojnë edhe komunikata në emër të SKSH të FBKSH, siç para disa ditësh ishte KOMUNIKATA NR.3 dhe KOMUNIKATA NR.4, të shpërndara në emër të SKSH të FBKSH, që nuk janë asgje tjetër pos disa pacavure dhe shpifje të ulëta e banale të llojit të trekëndëshit Beograd-Shkup-Athinë, prandej edhe kërkojmë që opinioni ynë kombëtar dhe masmedia e shkruar dhe ajo elektronike shqiptare, jo vetëm që nuk duhet t'i marrë në konsideratë këto e-maile fallse dhe armike, por edhe duhet t'i injorojë tërësishtë dhe të mos i botojë e publikojë fare, sepse ato as nuk kanë qenë dhe as nuk janë vepra të SKSH të FBKSH, por kanë qenë dhe janë vetëm vepra të qarqeve anti-shqiptare dhe të qarqeve anti-FBKSH.


  Për Sekretariatin Vendimmarrës të FBKSH:

  Zëdhënësi Politik i FBKSH-së,

  Mr. Gafurr ADILI(d.v.)

  Tiranë, 18 janar 2009 berisha_aksh
  avatar
  FBKSH-d
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 13
  Join date : 08/01/2009
  Age : 34
  Location : Ne front

  KËRKESË PUBLIKE E ZËDHËNËSIT POLITIK TË FBKSH

  Mesazh nga FBKSH-d prej Mon 19 Jan 2009, 18:31

  Shkruar nga Mr. Gafurr ADILI
  Sunday, 18 January 2009

  Shqiptarë, Politikanë dhe masmedia shqiptare, hiqeni nga fjalori juaj politik dhe mediatik nocionin " SHQIPËRIA E MADHE" , sepse ajo ka qenë dhe mbetet një shpikje dhe një akuzë e Beogradit dhe Athinës, dhe e të gjitha qarqeve antishqiptare, kurrë nuk ka patur, as nuk ka dhe as nuk do të ketë Shqipëri të madhe apo të vogël, por ka patur, ka dhe do të ketë vetëm një SHQIPËRI ETNIKE, trojet dhe populli i se cilës Shqipëri Etnike shumë shpejt do të ribashkohën në një komb-shtet të vetëm me emrin SHQIPËRI, për emërtimin e se cilës, si: SHQIPËRIA NATYRORE, SHQIPËRIA E BASHKUAR, apo edhe si SHTETET E BASHKUARA SHQIPTARE ( UNION STATES OF ALBANIA-USA), përmes një referendumi popullor, do të vendosi vetëm sovrani popull i SHQIPËRISË së RIBASHKUAR dhe askush tjetër. Prandej edhe jeni të lumtur që tani e në të ardhmën të mos bëheni, si deri me tani, shërbetorë pa pagesë të qarqeve antishqiptare dhe atyre sllavo-greke.

  Zëdhënësi Politik i FBKSH-së,

  Mr. Gafurr ADILI (d.v.)

  Tiranë, 17 janar 2009
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  Re: Deklaratat e FBKSH-AKSH-se

  Mesazh nga AKSH prej Wed 21 Jan 2009, 00:27

  --------------------------------------------------------------------------------

  Gënjen se po kërcënohej nga AKSH-ja, për të fituar letrat  Nga Dafina Myrtaj më 20.01.2009 në ora 11:07

  Policia ka arrestuar një të dyshuar nga fshati Nishor i Suharekës, i cili kishte paraqitur së paku tri raste të kërcënimit përmes letrave të shkruara, siç thoshte i dyshuari, nga organizata tashmë të dëgjuara si “AKSH”, “Garda e Car Lazarit” e të tjera.

  Policia kishte filluar menjëherë me hetimin e këtyre kërcënimeve dhe njëkohësisht ka analizuar deklaratat e ankuesit.

  Hetuesit policorë kanë dyshuar në seriozitetin e deklarimeve të ankuesit dhe si përfundim kanë kërkuar miratimin e Prokurorit për bastisje të shtëpisë së “viktimës”, me ç’rast kanë gjetur një makinë shkrimi të vjetër të llojit “Triumph Contesa” me të cilën dyshohet se janë shkruar letrat.

  Gjatë bastisjes është gjetur edhe një pushkë gjysmë automatike e kalibrit 7.62 mm. dhe 203 fishekë të kalibrit të njëjtë. Gjësendet e gjetura, në cilësi të provave materiale janë sekuestruar nga policia dhe janë dërguar për ekzaminim në laboratorin e krim-teknikës së policisë së Kosovës. Ekzaminimi ka treguar se letrat kërcënuese janë shkruar nga po e njëjta makinë shkrimi.

  Gjatë punës hetimore, policia ka kuptuar edhe motivin që i dyshuari kanoste veten ishte rregullimi i dokumentacionit për qëndrim në shtete të jashtme që të paraqitej viktimë e kanosur nga grupe të ndryshme.

  Pas përfundimit të hetimeve, policia ka ngritur kallëzim penal ndaj të dyshuarit për deklarim të rrejshëm.
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  DEMOKRACIA MBI TË GJITHA...!

  Mesazh nga AKSH prej Wed 21 Jan 2009, 17:33

  Shumë i nderuari President i SHBA, Zoti Barak OBANA...!
  Jeni i lumtur që të praqnoni edhe urimet më të përzemërta të Frontit Për Bashkim Kombëtar(FBKSH), një formacion mbarëkombëtar ky, që në Platformën e tij ka Parimin Wilsonian të së drejtës së Vetëvendosjes. Urojmë që Ju t'ju prijë shendeti dhe të korrni shumë suksese në realizimin e Programit Tuaj të shpalosur para kombit vëlla Amerikan, i cili iu dha besimin plotë për të udhëhequr Shtetet e Bashkuara të Amerikes dhe demokracinë e SHBA-ve ta lartësoni edhe lart emë lart.


  Miqësisht!

  Gafurr ADILI, Zëdhënës i FBKSH-së.


  Tiranë, 21 janar 2009
  berisha_aksh
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  Re: Deklaratat e FBKSH-AKSH-se

  Mesazh nga AKSH prej Wed 28 Jan 2009, 22:41

  TURPI I RRADHËS I SHQIPTARËVE NË KRIJESËN ARTIFICIALE ME EMRIN FYROM..!

  Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe të gjitha strukturat e tij, AKSH dhe SKSH, në Luginën e Vardarit, me vëmendje të një rëndësie të veçantë, janë duke i ndjekur zhvillimet e fundit në krijesën artificiale (në këtë burg të ri te popujve dhe pakicave kombëtare, ashtu sic dikur na ishte RSFJ), dhe me këtë rast, për opinionin kombëtar sqaron s'i më poshtë vijon :

  1.Shpallja e kandidaturave (deri më tani, se më vonë mundet të na dalin edhe kandidatura të tjera) të:  a) Imer SELMANI (një këlysh i Nikola Gruevskit, ) të Partise "Demokracia e Re",


  b) Agron BUXHAKU (gjithashtu këlysh një këlysh i shkive dhe dhëndërrit të Ukrainës) në emër të BDI, dhe të


  c) Nevzat HALILI, ish Kryetar i PPD-së dhe ish vegla e Kiro Gligorov, i cili bashkë me Baba Kiron e Tij (në vitet 90-ta) e krijoi FYROM-in me politikë, ashti si Ali AHMETI dhe Agron BUXHAKU dhe banda e tyre: Fazli VELIU, Musa XHAFERRI (të ish-LPK-së) dhe Gëzim OSTRENI (i KOS-it jugosllav), që këtë krijesë artificiale e ndërkombëtarizuan edhe me pushkët e lirisë të UCK-ombëtare dhe të bijëve më të mirë të këtij kombi, i cili prej shumë kohësh (në opinionin tonë na është shfaqur dhe prezantuar edhe s'i President i Republikës së Ilirdës në fshatin Kallnik të Komandant Dajës) në emër të gordhinës Partia e Prosperitetit Demokratik (PPD) të Sefedin HARUNI,
  Edhe një herë ridëshmon faktin se sa të fuqishme dhe dominante kanë qenë dhe janë agjenturat sllavo-greke në trojet tona nën "Maqedoni", sepse kemi bindjen e patundur se të gjithë shqiptarët aty, në trojet shqiptare të Pollog-Pellagonisë, kanë qenë dhe janë, si dhe mbi të gjitha duhet të jenë të vetëjshëm se, asnjeri nga të sipërcekurit: Imer SELMANI, Agron BUXHAKU dhe Nevzat HALILI, përballë sllavo-maqedonasve që po kandidojnë për President të "Maqedonisë", nuk do të munden (për shumë arësye) të fitojnë, por të gjithë të sipërcekurit shqipfolës: Imer SELMANI, Agron BUXHAKU dhe Nevzat HALILI, të gjitha votat e grumbulluara nga shqiptarët e ILIRIDËS do t'ua shesin apo dhurojnë miqëve të tyre sllavo-maqedonas,
  Prandej, Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe të gjitha strukturat e tij, që tani, gati dy muaj përpara (me 25 janar)


  APELOJNË që : SHQIPTARËT NËN IRJM (FYROM) T'I BOJKOTOJNË ZGJEDHJET PRESIDENCIALE NË "MAQEDONI", DHE BILE ATO EDHE T'I ZHGARRAVISIN ME KRYQ (NGA LART POSHTË) DHE T'I SHPALLIN EDHE TË PAVLEFSHME.


  Kryetari i FBKSH-së,

  Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.),


  Zëvendës Kryetari i Parë i FBKSH-sëdhe Shef i Drejtorisë Qendrore të SKSH-së,

  Mr. Çlirim PRESHEVA (d.v.), dhe


  Zëdhënësi Politik i FBKSH-së,

  Mr. Gafurr ADILI (d.v.)


  web ster

  BERISHA_AKSH
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  Re: Deklaratat e FBKSH-AKSH-se

  Mesazh nga AKSH prej Wed 28 Jan 2009, 22:49

  FRONTI PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR - FBKSH


  VIZIONI YNË :


  FBKSH-ja ka për qëllim që shqiptarët e hapësirës Ballkanike t'i ribashkojë në një shtet të njësuar.


  Vizioni ynë është që shqiptarët të radhiten përkrah popujve të përparuar të botës që njihen si kombe-shtete kombëtare.


  MISIONI :


  Si organizatë mbarëkombëtare FBKSH-ja, për qëllimin e saj dëshiron që rreth vetës të tubojë: individë të të gjitha moshave dhe gjinive, intelektualë, organizata, shoqata dhe institucione që janë në përputhje me interesat dhe vizionin e tij.


  FBKSH mendon se vetëm të bashkuar, rreth qëllimit të shenjtë dhe jetik për shqiptarët, mund të realizojmë ribashkimin.


  FBKSH nuk përjashton edhe mjetet tjera jodemokratike për vizionin e saj, pas shterjes së të gjitha mjeteve demokratike.


  VLERAT :


  Për ribashkimin e komb-shtetit shqiptar FBKSH-ja i konsideron të rëndësishme këto vlera;


  · Sinqeritetin


  · Flijimin


  · Përgjegjësinë


  · Fleksibilitetin


  · Punën ekipore


  OBJEKTIVAT E FBKSH :


  Për Sekretariatin Vendimmarrës të Kryesisë Qendrore të FBKSH-ës janë :


  · Puna me masat e gjëra popullore për ngritjen e vetëdijes kombëtare rreth ribashkimit kombëtar,


  · Takimet me përfaqësues ndërkombëtar lidhur me propagandimin e idesë së ribashkimit,


  · Demaskimi i individëve, pseudo-intelektualëve, matrapazëve, shoqatave, institucioneve që ribashkimin e përdorin si vegël për përfitime personale e grupore.


  Për Sigurimin Kombëtar Shqiptar (SKSH) dhe Armatën Kombëtare Shqiptare (AKSH) objektivat dhe planet operative nuk janë publike.

  Të nderuar anëtarë, simpatizantë dhe miqë të FBKSH-ës !
  Duam të shfrytëzojmë këtë rast dhe t'iu shprehim mirënjohjet tona për punën dhe përkrahjen që na keni dhënë gjatë vitit të kaluar për mbajtjen gjallë të vizionit tonë dhe tuajin.


  Gjatë vitit të kaluar kemi arritur rezultate të lakmueshme, por ne nuk i kemi arritur të gjitha ato që i kemi planifikuar ose që i kemi dëshiruar, dhe e tëra kjo ndodhi s'i rezultat i veprimit tonë në një ambient të vështirë politik, ekonomik s'i edhe të faktorëve tjerë.


  Edhe këtë vit ne shpresojmë në punën, angazhimin dhe motivimin e juaj për arritjen e vizionit tonë të përbashkët.


  Duke iu shprehur falënderimin tonë dhe duke iu dëshiruar suksese të mëtutjeshme, na lejoni të ua kujtojmë moton e planit tonë strategjik:  ''Ribashkimi Kombëtar nuk ka Alternativë..!''

  Kryetari i FBKSH-së,
  Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.),


  Zëvendës Kryetari i Parë i FBKSH-sëdhe Shef i Drejtorisë Qendrore të SKSH-së,
  Mr. Çlirim PRESHEVA (d.v.), dhe


  Zëdhënësi Politik i FBKSH-së,
  Mr. Gafurr ADILI (d.v.)

  Sponsored content

  Re: Deklaratat e FBKSH-AKSH-se

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:56