RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  PLANI STRATEGJIK I FBKSH :

  Share
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  PLANI STRATEGJIK I FBKSH :

  Mesazh nga AKSH prej Thu 29 Jan 2009, 11:36

  FRONTI PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR - FBKSH
  VIZIONI YNË :


  FBKSH-ja ka për qëllim që shqiptarët e hapësirës Ballkanike t'i ribashkojë në një shtet të njësuar.

  Vizioni ynë është që shqiptarët të radhiten përkrah popujve të përparuar të botës që njihen si kombe-shtete kombëtare.
  MISIONI :


  Si organizatë mbarëkombëtare FBKSH-ja, për qëllimin e saj dëshiron që rreth vetës të tubojë: individë të të gjitha moshave dhe gjinive, intelektualë, organizata, shoqata dhe institucione që janë në përputhje me interesat dhe vizionin e tij.

  FBKSH mendon se vetëm të bashkuar, rreth qëllimit të shenjtë dhe jetik për shqiptarët, mund të realizojmë ribashkimin.

  FBKSH nuk përjashton edhe mjetet tjera jodemokratike për vizionin e saj, pas shterjes së të gjitha mjeteve demokratike.
  VLERAT :


  Për ribashkimin e komb-shtetit shqiptar FBKSH-ja i konsideron të rëndësishme këto vlera;

  · Sinqeritetin

  · Flijimin

  · Përgjegjësinë

  · Fleksibilitetin

  · Punën ekipore
  OBJEKTIVAT E FBKSH :


  Për Sekretariatin Vendimmarrës të Kryesisë Qendrore të FBKSH-ës janë :

  · Puna me masat e gjëra popullore për ngritjen e vetëdijes kombëtare rreth ribashkimit kombëtar,

  · Takimet me përfaqësues ndërkombëtar lidhur me propagandimin e idesë së ribashkimit,

  · Demaskimi i individëve, pseudo-intelektualëve, matrapazëve, shoqatave, institucioneve që ribashkimin e përdorin si vegël për përfitime personale e grupore.

  Për Sigurimin Kombëtar Shqiptar (SKSH) dhe Armatën Kombëtare Shqiptare (AKSH) objektivat dhe planet operative nuk janë publike. Të nderuar anëtarë, simpatizantë dhe miqë të FBKSH-ës !

  Duam të shfrytëzojmë këtë rast dhe t'iu shprehim mirënjohjet tona për punën dhe përkrahjen që na keni dhënë gjatë vitit të kaluar për mbajtjen gjallë të vizionit tonë dhe tuajin.

  Gjatë vitit të kaluar kemi arritur rezultate të lakmueshme, por ne nuk i kemi arritur të gjitha ato që i kemi planifikuar ose që i kemi dëshiruar, dhe e tëra kjo ndodhi s'i rezultat i veprimit tonë në një ambient të vështirë politik, ekonomik s'i edhe të faktorëve tjerë.

  Edhe këtë vit ne shpresojmë në punën, angazhimin dhe motivimin e juaj për arritjen e vizionit tonë të përbashkët.

  Duke iu shprehur falënderimin tonë dhe duke iu dëshiruar suksese të mëtutjeshme, na lejoni të ua kujtojmë moton e planit tonë strategjik:  ''Ribashkimi Kombëtar nuk ka Alternativë..!'' Kryetari i FBKSH-së,

  Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.),

  Zëvendës Kryetari i Parë i FBKSH-sëdhe Shef i Drejtorisë Qendrore të SKSH-së,

  Mr. Çlirim PRESHEVA (d.v.), dhe

  Zëdhënësi Politik i FBKSH-së,

  Mr. Gafurr ADILI (d.v.)

  Webster,

  berisha_aksh

   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:59