RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  DEKLARATË PUBLIKE E NËNZONËS NR. 8 TË FBKSH

  Share
  avatar
  shqipo
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 59
  Join date : 05/01/2009

  DEKLARATË PUBLIKE E NËNZONËS NR. 8 TË FBKSH

  Mesazh nga shqipo prej Wed 07 Jan 2009, 09:25

  DEKLARATË PUBLIKE E NËNZONËS NR. 8 TË FBKSH

  BUJANOCI PO SHITET NGA TUXHARËT!

  Deputetë shqiptarë të KK-Bujanocit, vetëm t'ua kujtojmë se vlerat e popullit shqiptar janë në përputhje të plotë me vlerat e demokracisë amerikane e jo te Al-Kaidas apo Bin Ladenit. Për të njëjtat vlera u formua dhe bëri luftën UÇPMB-ja, që u solli juve në pushtet e jo politika juaj e dështuar e Beogradit.
  Seanca e fundit e KK të Bujanocit e mbajtur më 29 dhjetor të vitit 2008, ia bëri të qartë opinionit shqiptarë se Komuna dhe qyteti i tyre do të ndahen në baza etnike.

  Se një gjë e tillë do të ndodhë, e tregon edhe fakti se asnjë delegat shqiptar, edhe pse janë shumicë, nuk reaguan ndaj një deputetit serb i cili në një bisedë të vitit 2002, me ish-ambasadorin e SHBA-ve në Beograd, William Montgomery, i paska thënë atij se ju po na sillni në pushtet bashkëpunëtorët e Al-Kaidës dhe Binladenit, kohë kjo kur shqiptarët për herë të parë në histori edhe pse janë shumicë 65%, vijnë në pushtet, pas luftës së UÇPMB-së.

  Se kjo komunë do të ndahet në baza etnike e tregon edhe e dhëna se partitë politike shqiptare që janë në pushtet nga viti 2002, PVD dhe LPD, për shkak të interesave personale dhe klanore me disa parti politike lokale serbe dhe qeverinë e Beogradit, ende nuk i kanë shkarkuar drejtorët serbë nga ndërmarrjet publike edhe pse u ka kaluar afati ligjor që nga viti 2005.

  Historia e popullit shqiptar është e interesuar të dijë saktësisht se kush janë ata që para kamerave televizive dhe në ndeja duke pirë çaj e raki, kanë gojën të mbushur me patriotizëm e veprat plotë tradhti.

  Ja tuxharët politikë që po e shesin qytetin e Bujanocit dhe komunën po e ndajnë në baza etnike për interesat e tyre personale;

  Riza Halimi, deputet serb në Parlamentin e Serbisë (PVD)

  Shaip Kamberi, kryetar i komunës së Bujanocit (PVD)

  Nagip Arifi, nënkryetar i komunës së Bujanocit (PVD)

  Jonuz Musliu, kryetar i asamblesë komunale të Bujanocit (LPD).

  Të kota janë edhe përpjekjet e këtyre tuxharëve, që përmes mediave të tyre të deklarojnë se në KK të Bujanocit më 29 dhjetor ndodhi një skandal kur në të vërtet populli e pa se ndodhi tradhtia e luftës, e votës dhe e qenies shqiptare.

  Zotërinj deputetë!
  Zgërdhirjet dhe pasivitetin që e keni për ca para të fëlliqta në parlament të Bujanocit, kur fyheni në baza etnike, një ditë do të i zëvendësoni me lotë të turpit.

  Krytari i Këshillit të FBKSH-AKSHsë në Bujanoc,
  Prof. Ermal BUJANOCI.

  Bujanoc, me 06 janar 2009.

   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:56