RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  FLAKA E LIRISË TË KOSOVËS

  Share
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  FLAKA E LIRISË TË KOSOVËS

  Mesazh nga AGU prej Tue 24 Mar 2009, 00:50

  FLAKA E LIRISË TË KOSOVËS  24 marsi 1999, Data e ngulur thellë në trurin e prishur servo-rus, Dita
  kur përfundoi hegjemonia sllave mbi Kosovën Martire!
  - Dita kur njëherë e
  përgjithmonë, Kosova u nda nga blloku lindor sllav, Dita kur u vendos
  Fitorja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbi kthetrat gjakpirëse më
  barbare, që njohu bota e fundshekullit 20. mbi egërsirat çetnike
  servo-ruse, që përfundoi me flakët ushtarake të aviacionit luftarak të
  NATO-s, Dita kur u lind dielli i lirisë të Kosovës - nga Perëndimi,
  ashtu siç tha Naimi ynë 'që lindë nga perëndon'! Dita kur
  definitivisht, u shëmb robëria sllave mbi popullësinë shqiptare të
  Kosovës!

  Kush e solli këtë fitore?

  Pushka e lirisë të UÇK-së,
  organizuar nga bota shqiptare, zëri i paepur i Shqiptarëve në Amerikë,
  dridhja e moralit të botës progresive, para dhe brënda OKB-së, në Njujork - para e
  brënda Shtëpisë së Bardhë dhe Kapitoll Hillit, në Vashington - ai zëri i shqipeve, që
  tingëlloi flakada me bombardimin e Beogradit dhe caqeve ushtarake
  kriminale servo-ruse - në atë moment historik, kur zëri sovjetik
  kërcnoi, se 'nuk guxon asnjë këmbë e Perëndimit, të shkeli mbi tokën e
  Kosovës', në atë moment historik, kur u kërcnua edhe baza ushtarake e
  Avianos - po në atë Mbrëmje Historike, përshkoi flaka regjimin
  beogradas millosheviqian!

  24 Marsi 1999, fundosi shpresat
  servo-ruse për mbajtjen e Kosovës nën robëri shekullore edhe
  gradualisht për çlirimin e të gjitha tokave shqiptare në Ballkanin
  illirik!

  24 marsi 1999 - Flaka e Lirisë të Kosovës - Shenimi i Fitores, të Luftës Çlirimtare!

  24.mars.2009. nezir myrta

   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:57