RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  10 vjet nga masakra e Reçakut

  Share
  avatar
  biligoa
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 308
  Join date : 08/01/2009
  Location : MK. DIBËR

  10 vjet nga masakra e Reçakut

  Mesazh nga biligoa prej Thu 15 Jan 2009, 23:46


  10 vjet nga masakra e Reçakut

  Sot mbushen dhjetë vjet që prej ngjarjeve të përgjakshme në fshatin Reçak të Shtimes, kur forcat serbe të sigurimit atëbotë patën vrarë 45 civilë shqiptarë.

  Ish shefi i Misionit vëzhgues të OSBE-së, ambasadori William Walker, këtë ngjarje e pati cilësuar si "krim kundër njerëzimit" dhe ishte pikërisht kjo masakër që sensibilizoi opinionin ndërkombëtar për gjenocidin e forcave serbe ndaj popullatës civile në Kosovë.

  Masakra e Reçakut njihet si një nga ngjarjet kryesore që ka shënuar kthesë në diplomacinë ndërkombëtare në raport me Serbinë dhe Kosovën, duke i paraprirë proceseve që çuan deri tek fushata e bombardimeve të NATO-s.

  Në këtë përvjetor, ambasadorit William Walker do t’i ndahet një çmim i veçantë, në shenjë mirënjohjeje për sensibilizimin e opinionit ndërkombëtar.
  avatar
  biligoa
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 308
  Join date : 08/01/2009
  Location : MK. DIBËR

  Re: 10 vjet nga masakra e Reçakut

  Mesazh nga biligoa prej Sat 17 Jan 2009, 04:15

  MASAKRA E REÇAKUT- KRIM KUNDËR NJERËZIMIT


  https://www.youtube.com/watch?v=1gnV8wcJwtw

   Ora është Sat 19 Jan 2019, 18:38