RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  TE MOLLA E KUQE TE GURI I SHPUAR

  Share
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  TE MOLLA E KUQE TE GURI I SHPUAR

  Mesazh nga AGU prej Tue 13 Jan 2009, 08:37

  TE MOLLA E KUQE TE GURI I SHPUAR  Mos harroni gurin e kufirit te MOLLA E KUQE
  atje te GURI I SHPUAR atje duhet të përfundojë
  lufta për Kosovën, atje i kemi eshtrat e gjakun tonë, në Toplik e Albanik, në pjesën ma të bukur natyrore e njerëzore dardane
  te NAISSA dardane, buzë CITIBARDHIT të Bardhillit, tash e afro 2.500 vite ma parë, Bardhilli ndërtoi Citibardhin (beogradin e sotëm)! Tash e 2.500 vjet ma parë, ky beogradi fliste Shqip!

  Citibardhi, Paioni, Naissa, Dardha, Gurshumi, Zharra, Leskoviku, e Bjeshkët e Kreshtabardhës verë Mjalti, flisnin Shqip (SKIPAS) Narona, Agrami, e deri te Emona, Delmatia - Bukuresti, e Dakia - Sofia e Vllahia, nga Kaspiku e Hadriatiku
  flitej Shqip ''Det e m'det - isha zot vet''! Dikujt mund t'i duken andrra këto?! Edhe lumenjt tanë, flisnin shqip: Donao, Tissa, Drina e Narona, Limi e Cemi, e Marga, Ibardhi e Aksi - ashtu si Drini i I bardhë e Drini i Zi - rrjedhnin shqip e rrjedhnin gjak shqiponjash n'për shekuj! Bile sot, te MOLLA E KUQE, duhet kufiri!

  E sot ngrehet barbari e thrret: kape barbarin, e spijuni - kape spijunin, e kopuku - kape kopukun, e gjakprishuri - kape gjakprishurin! Shumë nga ne, jetojmë e veprojmë - për Dje!

  E nëse duam të jetojmë e veprojmë për Sot, e për Nesër, me mendje hapur, çiltër, zgjuar, e mos të na flejë Mendja, duhet sot të veprojmë, për të ardhmen, e mos të derdhim energji djajsh, që ashtu e kanë planifikuar, as mos ta shohim, të sotmen e të ardhmen tonë! Veç lexuam sa energji djajsh, u derdh e ende derdhet nëpër mediat tona edhe ato elektronike, duke vepruar sipas planeve armike e tradhëtore, vrer mes nesh, duke punuar punë djajsh veç për Dje! Kështu duan të shtrihen lirshëm, barbarët e pushtuesit mbi trojet tona, mbi djerësen e gjakun tonë, mbi Ardhmërinë tonë!

  E ç'të bëjmë? Sot e prore të mendojmë, të arrijmë te MOLLA E KUQE, atje te GURI I SHPUAR, atje të takohemi, atje të vendoset Kufitari Shqiptar! Edhe kjo dikujt mund t'i duket andërr! Atje te GURI I SHPUAR, sot nëse(!) nuk shkohet me ushtarë - ATJE SHKOHET ME DJEPA! Bomba biologjike shqiptare, që parashihnin tash vonë armiqtë, se ''në vitin 2050, bomba biologjike shqiptare, do të shpërthej deri në Danub dhe servët do të mbesin pakicë kombëtare në Ballkan'' dhe jolarg, në vitet '80 edhe valet e Radio Prishtinës edhe shqip bile, thrrisnin për ''planifikim të familjes shqiptare'' në Kosovë, që mos të ketë askush mbi dy fëmij, ''udhëzime nga sociologët'' tanë!

  Lufta jonë e fundit në Kosovë (1998-99, mos qoftë e fundit),
  tok tre luftërat, që ishin një (1998-2001), vetëm një nismë si vazhdimësia për zgjidhjen e çështjes shqiptare, anipse e injoruar, abuzuar, luhatur nga disa forcat politike të kohës - dëshmuan Dëshminë e Atdheut, me dëshmorët tanë, që nuk dijten të ikin nga lufta çlirimtare, po të japin jetën e tyre aq të ëmbël, aq të re, janë frymëzuesit e ecjes së fuqishme në Histori! Veç shikoni, studjoni, analizini figurat e tyre ngadalë, me vemendje të thellë, klikoni në webfaqen Dëshmorët e Kombit dhe prekni në zemër a ke gjak të tyre, prekni në mendje - a ke triumf arbëror të tyre! Ata dëshmorë ishin nga të gjitha trojet tona - aq sa dolën vullnetarë lirie, për çlirimin e bashkimin e kombit! Ata sot janë në Lulën e Rinisë - Tokë! E na çfarë bëjmë? - Flasim, punojmë, jetojmë e veprojmë PËR DJE, as për sot, as për nesër!

  Derikurë na duhet të flasim, veprojmë e jetojmë për Dje?


  (25.10.08)

   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:56