RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  Pershendetje

  Share
  avatar
  FBKSH-d
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 13
  Join date : 08/01/2009
  Age : 34
  Location : Ne front

  Pershendetje

  Mesazh nga FBKSH-d prej Thu 08 Jan 2009, 15:59

  Ne kete teme peshendetni te gjithe ata qe japin cfardolloi kontributi, per aritjen sa me te shpejte per bashkimin e trojeve shqiptare.
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga AKSH prej Thu 08 Jan 2009, 18:13

  nje herazi i pershendes te gjith antaret e FBKSH-se si dhe te gjith ata qe kontribojn me qfardo mnyre rrespekt te gjith familjarve te deshmore rrepekt te gjith veteranve invalidve

  e te gjith atyre qe i ndin veten shqiptar
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga AGU prej Thu 08 Jan 2009, 22:04

  Përshëndetje!

  Ashtu sikurse janë të pavdekshëm Ata që dhanë shpirt me Amanetin e Të Parëve Tanë gojhapur, për çlirimin e bashkimin e kombit shqiptar - poashtu janë të pavdekshëm edhe ata që mbajnë gjallë Amanetin shekullor, në çlirimin e bashkimin e Atdheut me pendë e armë edhe në këtë forum - deri në çlirimin e bashkimin përfundimtar të popullit shqiptar!

  Të gjithë shqiptarët që marrin frymë për mushkëri të Atdheut, e zemra e tyre iu rrah me pulsin e Atdheut, me dituri, drejtësi e guxim, natyrshëm janë në rradhët e Frontit për çlirimin e ribashkimin e trojeve tona, që ende vuajnë, diskriminohen e poshtërohen nga pushtuesit barbarë shekullor!

  Le ta dinë të gjithë shqiptarët ende të politizuar, ku ideologjitë e shkuar politike, ndajnë e përçajnë kombin, se janë të vdekshëm, të humbur, të shkuar, ashtu sikur ideologjitë e tyre, që nuk kthehen kurrë më dhe sot është koha të hapin sytë e mendjes, të vetçlirohen e vetpavarësohen, me mendim e fjalë të lirë, e ta kuptojnë se qëllim e detyrë mbi detyra është vetëm çlirimi dhe mbrojtja e ribashkimi me të vetmin synim - ideologjinë kombëtare shqiptare!

  Ideali kombëtar është ideologjia kombëtare është e vetmja forcë e energji e pashterrshme, që frymëzon e zgjon vetëdijen madhore kombëtare, është Ideali që bashkon e zgjon guximin e paepur, të shqiptarit të të gjitha kohëve, e të të gjitha rrymave politike e fetare - është Ideali i Gjallë, që jovetëm frigën, por edhe zilinë ia kanë armiqët e të gjitha llojeve e të të gjitha ngjyrave!

  Ideali Kombëtar then fuqishëm të gjitha prangat e robërisë e frigës, kur Ti e mendon e vepron si ushtar i plumtë i atdheut shqiptar dhe vetëdija kombëtare është e vetmja forcë e shpresë, për lirinë e ribashkimin e atdheut!

  Nderime Kombëtare!

  ag
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga AGU prej Fri 09 Jan 2009, 10:03

  PËRSHËNDETJE 2009!

  2009 Të Gjithë Shqiptarëve
  Vllazërisë Sonë të Një Gjuhe e Gjaku!
  Miqve Tanë me Qëllime të Mira Për Neve, Kudo Paraleleve e Meridianeve të Globit Tokësor!
  Përshëndetje Njëvjetore e Shekullore Të Gjithve -

  - Atyre Shqiptarëve, që Ende Për Lirinë e Atdheut: bastisen, vuajnë, pikllohen, trishtohen, mashtrohen, shfrytëzohen, manipulohen, diskriminohen, apo ende prangosen e torturohen burgjeve të regjimeve pushtuese!

  - Atyre Shqiptarëve, që ende kanë Forcë Pozitive, Energji Pozitive, Shpresë e Vitalitet - Gjallëri Të Paepur, Të Veprojnë Për Çështjen Kombëtare!

  - Atyre Shqiptarëve, që Ende janë të Shtruar e Të Mvarur, nga Ideologjitë Politike Të Shkuara, Të Shtier e Vetpranguar ideologjikisht - E Përpiqen Të Bëhen Të Pavarur, Të Lirë, Me Synime Reale, Progresive - Kur Mendojnë Pavarësi, Të Vetçlirohen E Ta Shohin, E Korrigjojnë Vetveten Në Pasqyrën Kombëtare (nëse kanë forcë të bëhen të lirë e të pavarur) Dhe Të Bëhen Të Lidhur Vetëm Për Komb E Atdhe - KOMBI E ATDHEU MBI TË GJITHA !

  - Atyre Shqiptarëve, që Kanë Unin e Vërtetë Shqiptar, që kultivohen kulturalisht, ngriten e rriten në dimenzione kombëtare e botërore - që marrin Frymë Lirisht Përmes Mushkërive të Atdheut dhe Zemrat e tyre Rrahin me Pulsin e Gjakut të Atdheut Shqiptar!

  - Po edhe Atyre Shqiptarëve, që Njëherë në Vit Dashurohen Deri Te Vesht me Dashurinë e Zjarrtë të Atdheut e Popullit Tonë, Bile Njëherë Në Vit edhe Atyre që Xhelozia ua Vret Dashurinë, e Vetlotojnë pa Asnjë Arsye Reale!

  - Po edhe Atyre, që Mbrëmë Në Ndrrimin e Moteve, Fshinë Kujtimet e Hidhura, Harruan e Lan Prapa Moteve, Me Dallgë Zemre E Hare Shpirti, Pavarësisht ku u Gjinden - Prore Të Lidhur Shpirtërisht e Fizikisht me Gëzimet e Shpresat Shqiptare - duke Tejkaluar Majat e Gëzimeve të Botës - si Shqiponja në Lartësi Të Paepura edhe në Fortuna, Stuhi edhe Globale!

  - Po edhe Atyre Shqiptarëve, që Pretendojnë se Mbajnë Forume Shqiptare Në Emër të Bashkimit Të Kombit - Nëse Mendojnë Vërtet Në Pavarësi Kombëtare dhe Të Çlirohen nga Idolët Politik me Të Vetmin Ideal Kombëtar dhe Të Kultivojmë Kulturë Kombëtare E Botërore Progresive - Ku Rinia Jonë E Pastër Mos Të Zhgënjehet, Po Të Inspirohet të Frymëzohet, Pasurohet Me Njohuri, Dituri Të Reja, e Forma Novatore Dialogu Vllazëror Kombëtar!

  - Atyre Shqiptarëve, që Kanë-Mundën-Dinë-Guxojnë ta Kenë e Japin Hapur Mendimin E Lirë, Të Pavarur, Të Drejtë e Guximtar, Kudo që Ndodhen - Ta Vërtetojnë Emrin-Gjakun-Guximin VEPRIMIN E SHQIPES!

  - Le Të Më Korrigjojnë, Gjykojnë, Vlerësojnë Lexuesit E Mirëfilltë!

  Përshëndetje 2009!

  avatar
  Tom.D

  Numri i postimeve : 2
  Join date : 08/01/2009

  Pershendetje

  Mesazh nga Tom.D prej Fri 09 Jan 2009, 19:17

  Pershendetje per te gjith ju qe jeni ne ket forum te ri .
  Ju uroi pune te mbare .
  avatar
  biligoa
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 308
  Join date : 08/01/2009
  Location : MK. DIBËR

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga biligoa prej Sat 10 Jan 2009, 20:37

  Tom.D shkruajti:Pershendetje per te gjith ju qe jeni ne ket forum te ri .
  Ju uroi pune te mbare .
  Pershendetje per ju Tom D .
  Po nje pershendetje te vecante per ate qe eshte ne linje.
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga AGU prej Sat 10 Jan 2009, 20:48

  Përshëndetje të veçantë për atë që është në linje O
  dhe për të gjithë ata që janë zgjuar kurdoherë të gatshëm - ushtarë të atdheut!
  avatar
  biligoa
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 308
  Join date : 08/01/2009
  Location : MK. DIBËR

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga biligoa prej Mon 12 Jan 2009, 17:14

  Pershendetje kombetare per ju: kobra
  AKSH
  shqipo
  Komandant Forina
  ag
  FBKSH-d
  Tom.D
  valdrini
  avatar
  biligoa
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 308
  Join date : 08/01/2009
  Location : MK. DIBËR

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga biligoa prej Fri 16 Jan 2009, 14:58

  Pershendetje kombetare-vellazerore per antarin e ri !Enver
  avatar
  biligoa
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 308
  Join date : 08/01/2009
  Location : MK. DIBËR

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga biligoa prej Sat 17 Jan 2009, 00:28

  Pershendetje kombetare-vellazerore per; dardani
  avatar
  biligoa
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 308
  Join date : 08/01/2009
  Location : MK. DIBËR

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga biligoa prej Wed 21 Jan 2009, 17:41

  Pershendetjete vecante per grenza ! Si duket tashti keni gjetur vendin e merituar !
  avatar
  *Bashkim*

  Numri i postimeve : 1
  Join date : 01/02/2009
  Location : ~per nje shqiperi~

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga *Bashkim* prej Sun 01 Feb 2009, 18:58

  Pershendetje ideale kombëtar - Perpara.
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga AGU prej Sun 01 Feb 2009, 21:42

  *Bashkim* shkruajti:Pershendetje ideale kombëtar - Perpara.


  Përshëndetje, Bashkim, mirësevjen!
  avatar
  ~NjeSH~

  Numri i postimeve : 1
  Join date : 02/02/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga ~NjeSH~ prej Mon 02 Feb 2009, 03:03

  M I R S E J U G J E T A
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga AGU prej Mon 02 Feb 2009, 11:21

  Mirseerdhe, NjeSH!

  Dua te jeshe NJESH!
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga AGU prej Fri 13 Feb 2009, 21:30

  Përshëndetje Kombëtare!

  Përshëndes të gjithë atdhetarët, shqiptarë me mendje e zemër shqiptare, që japin gjithçka për kombin e bashkimin kombëtar! Me dituri, drejtësi e guxim, drejtë bashkimit të të gjitha forca kombëtare, duke kryer Amanetin shekullor të Të Parëve Tonë, që vdiqen gojëhapur me fjalën Shqipëria Oj Shqipni dhe me syhapur, duke ua lënë amanetin edhe shkëmbinjve të përgjakur, duke dhënë shpirt! Ne jemi vetëm vazhdimësia historike kombëtare, që me të gjitha forcat psiko-fizike, nga turmat e popullit, duke ringjallur e lidhur besimin sikur moto jona e lashtë Besa-Besë, në masat popullore edhe aty ku vetëdija kombëtare paksa është e zbehur, apo neglizhente, nga interesat grupive, me bindje të plotë, se nuk ka tjetër udhë historike, as kotare shtetesh kolonizatore, por vetëm një Front - një Komb, drejtë çlirimit të treva tona ende nëpër okupime dhe bashkimit të kombit tonë, të shumë vuajtur!

  Le ta dinë edhe ata që pretendojnë të japin kontributin e tyre, se në emër të Bashkimit Kombëtar, është e do të jetë, Një Front, një Kryesi, një person, drejtues i veprimit tonë intelektual e politik, apo eventualisht edhe historiko-ushtarak, që Bijtë e Shqipes, ta verifikojnë emrin e tyre dhe të gjitha degët e FBKSH AKSH në atdhe e diasporë, të jemi kompkat, në ide e veprime, sepse të gjithë po mundohemi për Një Shqipëri të Bashkuar dhe të jemi të ludhur Një Forcë - Një Front!

  Marr rastin ta përshëndes edhe antarin e forumit tonë g.adilin, duke i dëshiruar mirëseardhje, komunikim serioz e atdhetar, respektivisht, të jemi të lidhur si Vllazëri Shqiptare me moton bashkimi ban fuqinë!

  Përpara për Bashkim Kombëtar!

  Juaji, AGU!

  eki

  Numri i postimeve : 2
  Join date : 25/02/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga eki prej Wed 25 Feb 2009, 23:14

  pershendetje gjith shqiptarve te idealit ton kombtar
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga AGU prej Wed 25 Feb 2009, 23:29

  Përshëndetje, eki - e mirëseerdhe, me shpresë se do të kalojmë sa më bukur!


  agu

  eki

  Numri i postimeve : 2
  Join date : 25/02/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga eki prej Sat 28 Feb 2009, 23:00

  falemnderit per mesazh ju pershendes perzemersisht

  Vera
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 15
  Join date : 04/03/2009
  Age : 44
  Location : Prishtine

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga Vera prej Wed 04 Mar 2009, 11:17

  Ju pershendes te gjithe anetaret e FBKSH-se dhe luftetaret e AKSH-se.
  Rrofte Shqiperia Etnike!
  Rrofte FBKSH!
  Rrofte AKSH!

  bashkim

  Numri i postimeve : 1
  Join date : 04/03/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga bashkim prej Wed 04 Mar 2009, 13:29

  përshëndetje atdhetare për të gjithë që e ndjejn vetën shqipëtar
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga AGU prej Thu 05 Mar 2009, 22:41

  Pershendetje edhe per ju, i nderuari Bashkim dhe mirseerdhe ne forumin tone!
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga AGU prej Thu 05 Mar 2009, 22:42

  Vera shkruajti:Ju pershendes te gjithe anetaret e FBKSH-se dhe luftetaret e AKSH-se.
  Rrofte Shqiperia Etnike!
  Rrofte FBKSH!
  Rrofte AKSH!


  Pershendetje e nderuara Vera, e mirseerdhe ne forumin tone!

  Sponsored content

  Re: Pershendetje

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Sat 19 Jan 2019, 18:38