RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  Tetove: Bastisje në shtëpinë e ish-ushtarit të UÇK-së

  Share
  avatar
  shqipo
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 59
  Join date : 05/01/2009

  Tetove: Bastisje në shtëpinë e ish-ushtarit të UÇK-së

  Mesazh nga shqipo prej Wed 25 Feb 2009, 16:59

  Bastisje në shtëpinë e ish-ushtarit të UÇK-së


  25/02/2009 11:33:49


  Eskorta të policisë e përbërë prej 40 pjesëtarëve të njësive të posaçme në mënyrë tmerruese kanë ndërhyrë dhe bastisur shtëpinë e ish-pjesëtarit të UÇK-së, Ylber Sulejmani në fshatin Poroj të Tetovës

  Fytyra të shqetësuara, lotët dhe trishtimi ka mbërthyer familjen Sulejmani në fshatin Poroj të Tetovës, e cila u bastisë pasditen e së hënës nga forca të shumta të policisë. Trishtimi dhe hidhërimi i tyre është i rritur sidomos tek fëmijët jetim të kësaj familje. Shtëpia e familjes Sulejmani është e njohur si pjesëmarrëse e drejtpërdrejt dhe në ditët e para të UÇK-së. Ajo dha edhe një jetë për luftën dhe sakrificat e vitit 2001 me dëshmorin e lirisë Xhemaledin Sulejmani.
  Familja Sulejmani me një letër të hapur drejtuar opinionit të gjerë ka dënuar ashpër ndërhyrjen dhe bastisjet e kryera nga policia.
  ”Zoti kryeshef i policisë duam të ju rikujtojmë se keni dhënë urdhër të demolohet shtëpia e një ish ushtari të UÇK-së ku gjatë luftës së 2001 kjo shtëpi ishte një ndër bazat e UÇK-së për të cilën posedojmë mirënjohje të nënshkruar nga vetë kryetari aktual i komunës së Tetovës Hazbi Lika. Njësiti ‘Alfa’ në kërkim të armatimit, u larguan të zhgënjyer sepse nuk gjetën asgjë në shtëpinë tonë. Ata shkaktuan frikë dhe maltretim psigjik tek anëtarët e familjes e veçanërisht tek fëmija tetë vjeçar i cili ende vuan nga vdekja e babit të tij,Xhemaledin Sulejmani, i cili vdiq nga plagët e marra në luftën e 2001”, thuhet në letrën e familjes.
  Ata kërkojnë sqarime për vënien në pranga të djalit të tyre 21 vjeçar Ylber Sulejmani dhe maltretimin disaorësh në polici, duke u lëshuar më pas si i pafajshëm.
  “Partia shqiptare në pushtet të ndërpres bastisjet në familjet e dëshmorëve sepse me ndihmën e tyre i keni siguruar këto pozicione ku jeni tani”, theksohet në reagimin e familjes. Lidhur me këtë bastisje Ylber Sulejmani tha se në këtë aksion kanë marrë pjesë rreth 40 polic ndërsa aksioni është kryer rreth orës 5 në mëngjes.
  “Gjatë aksionit dhe bastisjeve janë gjetur një pushkë gjuetie e prodhimit rus, një pushkë me ajër dy thika për gjueti dhe pajisje tjera për gjueti, pronë e babit të tij të vdekur, ndërsa të njëjtat ai ato i ka poseduar pa leje”, ka bërë të ditur Sektori i Punëve të Brendshme në Tetovë. (INA)

  http://www.ina-online.net/default.aspx?news=48a7ba25-3480-4535-ad98-56bd23179a94&ln=3

   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:58