RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  HIMN ME HESHTJE MORDI!

  Share
  avatar
  biligoa
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 308
  Join date : 08/01/2009
  Location : MK. DIBËR

  HIMN ME HESHTJE MORDI!

  Mesazh nga biligoa prej Thu 12 Feb 2009, 01:55


  1. HIMN ME HESHTJE MORDI!

   Himni i “flamurit” përçarës “kosovar”, mimikzon:
   Hej! Druzhe Sollana, po na sundon,
   Prijatelj Slloba në varr po gëzon!
   Se “shiftar - kosovari”, flamurin shekullor-arbëror ,
   Dhe himnin e tij po e ndërron!...!
   Me pasardhësit e mi, shpirt-zi, po dialogon..
   Kosovën, vet po e ricopëton!
   Heshtin, Prishtina dhe Tirana!
   Tmerrohen Prizreni dhe Shkupi!
   Zemërohen Ulqini dhe Janina!
   Presheva, po rënkon me psherëtima!
   Kërcënojnë dhe festojnë,
   Brukseli dhe Beogradi!
   Serbëve, sërish- shumëfish...
   Po ju buzëqeshë fati!

    (Ditënata, kur parlamenti kukull i Kosovës, e aprovoi e rikonfirmoi- tradhtinë kombëtare; duke bërë ndryshimin e flamurit dhe të himnit shqiptar; e pranoi me turp himnin qyqar, me tinguj të huaj, me heshtje mordi, të ashtuquajtur, ”Evropa”!

   - Sa mirë u shkon ky “flamur” me këtë himn, kufomave të gjalla!...


   Ora është Sat 19 Jan 2019, 18:38