RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  H U M O R-politik

  Share
  avatar
  FBKSH-d
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 13
  Join date : 08/01/2009
  Age : 34
  Location : Ne front

  H U M O R-politik

  Mesazh nga FBKSH-d prej Mon 19 Jan 2009, 18:43

  VIZITA E ZYRTARIT TË LARTË NË KOSOVË

  Shkruan: Beqir Elshani

  Një zyrtar i lartë i Bashkimit Evropian shkoi për të vizituar Kosovën. Në pritje kishin dalë Kryeministri i Kosovës me Kryetarin e Kosovës, kryekuvendarin dhe ministrat e Qeverisë së tij.Të gjithë bashkë e pritën mysafirin e lartë. Kryeministri e shoqëron dhe e prezanton zyrtarin e lartë para zyrtarëve të Kosovës.

  - Ky është kryeplaku i kompromisit të Kosovës, - tha kryeministri për kryetarin e Kosovës.

  - Kjo është zëdhënësja e mjerimit dhe vuajtjes së popullit, - tha për zëdhënësen e Qeverisë së Kosovës.

  - Ky është kryetari i shurdhmemecëve, - tha për kryetarin e Kuvendit.

  - Ky është ministri i hajdutëve, - tha për ministrin e financave.

  - Ky është ministri i territ, - tha për ministrin e energjetikës.

  - Ky është ministri i vagabondëve, - tha për ministrin e kulturës.

  - Ky është ministri i analfabetëve, - tha për ministrin e arsimit.

  - Ky është ministri i infektimit, - tha për ministrin e shëndetësisë.

  - Ky është ministri i dhunës dhe shtypjes së brendshme, - tha për ministrin e punëve të brendshme.

  -Ky është ministri i korrupcionit,-tha për ministrinë e industrisë dhe tregtisë

  - Ky është ministri i padrejtësisë, - tha për ministrin e drejtësisë.

  - Vetëm ministri i të verbërëve mungon (është fjala për ministrin e bujqësisë). Ai është i shqetësuar, sepse rezervat e ushqimit në depo janë prishur. Zoti zyrtar, ndonëse ministri është i verbër, hundën e ka të hollë dhe shpejt e merr vesh, kur prishet ushqimi. Deshi të varë veten, por e shpëtoi ministri i padrejtësisë, - kështu e informoi kryeministri zyrtarin e lartë të BE-së.

  - Sa budalla, të marrë më qafë veten për një vagon ushqim, - tha zyrtari i lartë.

  - Ministri i bujqësisë nuk ka faj… Faj ka populli që nuk blen ushqim, prandaj ushqimi po prishet në depo, - deklaroi njëri nga ministrat e pranishëm.

  - Po, demonstruesit në rrugë, çka po lypin? Mbase ata janë kundër vizitës sime në Kosovë?! - pyeti zyrtari i lartë i BE-së, kur pa demonstruesit e Lëvizjes Vetëvendosje me pankarta duke brohoritur “VETËVENDOSJE!

  - He, he…! Ata po lypin vetëvendosje, diçka që bie në kundërshtim me Unmik-un, - tregoi zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës.

  - Sa për Unmik-un nuk ka problem, por duhet pyetur Serbinë. Nëse Serbia lejon vetëvendosjen e popullit shqiptar, padyshim që Unmik-u e mirëpret, - tha mysafiri zyrtar.

  Ndërkohë të gjithë ministrat buzëqeshën në shenjë nderimi.
  avatar
  FBKSH-d
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 13
  Join date : 08/01/2009
  Age : 34
  Location : Ne front

  Re: H U M O R-politik

  Mesazh nga FBKSH-d prej Mon 19 Jan 2009, 18:44

  REVOLUCIONI

  - Mësues, a është i mirë revolucioni për popullin shqiptar? - pyeti nxënësi mësuesin.

  - Natyrisht, i mirë është! - u përgjigj mësuesi.

  - Atëherë pse Berisha dhe Nano nuk bëjnë revolucion? - vazhdoi të pyes nxënësi.

  - Revolucion do të bëhet kur këta të thyejnë qafën, - u përgjigj mësuesi.
  avatar
  FBKSH-d
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 13
  Join date : 08/01/2009
  Age : 34
  Location : Ne front

  Re: H U M O R-politik

  Mesazh nga FBKSH-d prej Mon 19 Jan 2009, 18:46

  HUMOR nga Ngucakeqi



  Ministri që bëri vetëvrasje?!



  Ministri i bujqësisë në Qeverinë e Japonisë, ishte i ftuar në interpelancë për shkaqe dyshimi në parregullsi të shumta që kishin ndodhur në ministrinë e tij. Ai para së të përballej me Parlamentin Japonez, bëri vetëvrasje!...



  - Çfarë morali mor burra!- sikur të ishin edhe ministrat tanë të tillë, besoj se nuk do të kishte keqpërdorime e keqmenaxhime të buxhetit të Kosovës - ia priti bashkëbiseduesi.

  - Ti thuaj shyqyr që ministrat tanë nuk kanë një moral të tillë!- ia priti tjetri.

  - Pse mor burrë thua kështu, a nuk të duket kjo që thua ti një lloj nënçmimi- ia priti ai.

  - Jo mor burrë, nuk është nga se unë po e nënçmoj gjestin moral të ministrit në fjalë, por e kam nga frika se po të ishin ministrat e Qeverisë së Kosovës të tillë do të mbesnim pa asnjërin, ngase secili do të përfundonte në vetëvrasje para çdo interpelance!- ia ktheu ky.

  - Jo mor burrë, mos u friko fare. Ministrat tanë veç nëse i vret rrufeja rastësisht!- për ndryshe ata nuk ka rrezik asnjëherë që të bëjnë vetëvrasje për shkaqe morale të keqmenaxhimit të buxhetit të Kosovës!...
  avatar
  FBKSH-d
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 13
  Join date : 08/01/2009
  Age : 34
  Location : Ne front

  Re: H U M O R-politik

  Mesazh nga FBKSH-d prej Mon 19 Jan 2009, 18:46

  U zu me presh në dorë!?

  Dy zyrtarë të lartë të Ministrisë së Transportit dhe Postë Telekomunikacionit të Kosovës, u zunë me 10 mijë euro ryshfet në dorë!

  Po, habitem- ia priti tjetri, dhe në fakt nuk po më besohet fare!

  Si nuk të besohet mor zotëri, këtë e ka dhënë edhe gazeta, e ka vërtetuar edhe shërbimi i SHPK-së, dhe ti prapë thua se nuk më besohet!- ia ktheu bashkëbiseduesi.

  Jo, ore jo, nuk më besohet që ata zyrtarë të lartë të Ministrisë së Qeverisë së

  Kosovës te bien kaq poshtë! Nëse është kështu, atëherë ata paskan prishur imazhin e Qeverisë, dhe paskan shkelur të gjitha rregullat e Qeverisë?! Them kështu duke u mbështetur në faktin se deri me tani të gjithë; zyrtarë e këshilltarë e besa edhe ministra e zëvendës të tyre, nuk kanë pranuar ryshfet nën 1 milion e tutje euro! Këta me 10 mijë euro... Vërtetë po më habisin, prandaj nuk po më besohet mor burrë!...
  avatar
  FBKSH-d
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 13
  Join date : 08/01/2009
  Age : 34
  Location : Ne front

  Re: H U M O R-politik

  Mesazh nga FBKSH-d prej Mon 19 Jan 2009, 18:47

  Cili ishte mashkull? Cila ishte femër?!

  Nga ish ministrat e Qeverisë Çeku, pra ministri Haraqia dhe ministri Tërmkolli, kush mund të saktësojë se cili ishte femër?! Ja disa karakteristika:

  - Ministri Haraqia, nuk barte kurrë revole me vete, nuk fjalosej me askënd, nuk fyente askënd, mbante vath në vesh, kishte një sjellje të butë femërore, i kushtonte rëndësi të veçantë dukjes së tij të jashtme, nuk mbante kravatë etj!

  - Ministri Tërmkolli, nuk e hiqte kurrë koburen nga brezi, fjalosej madje edhe me policinë e Kosovës, fyente e shante këdo, nuk mbante vath në vesh, mbante kravatë, kishte një sjellje të vrazhdë burri, nuk i kushtonte rëndësi dukjes së jashtme etj! Pra ndonëse nuk e keni të lehtë, gjejeni vetë se cili i përkiste gjinisë femërore?!
  avatar
  FBKSH-d
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 13
  Join date : 08/01/2009
  Age : 34
  Location : Ne front

  Re: H U M O R-politik

  Mesazh nga FBKSH-d prej Mon 19 Jan 2009, 18:47

  Lini të vdekurit rehat!

  Pas gjithë asaj rrëmuje e shembjeje të LDK-së, që më shumë i ngjante zhurmës së dikurshme në mëhallët e romëve, ( pa dashje që të fyej minoritetin rom ), kjo fundi i fundit është pasqyrë e një pjese të madhe të elektoratit ( kush do të shoh realitetin ), nuk vlen për ata që janë verbuar!- kushdo qofshin ata.

  - zoti Daci ditë më parë tha: “ Ne, po ndërtojmë një shtëpi të re!”- pasi që shtëpia e vjetër nuk po i zë më, ngase janë shtuar meshkujt!... Dhe ia bëri “bam” e doli me parti të re. Ai me militantët e vet, para dhe pas formimit të partisë, bënë homazhe tek varri i Ibrahim Rugovës!- në shenjë respekti për te, partia e Dacit edhe selinë e ka zënë pranë varreve!

  - Çka thua për këtë ti mixha Cen?- po e pyet një djalë i ri një plak të urtë, të cilit po ia lexonte këtë lajm në një gazetë ditore.

  - Po flasë prej përvojës sime- ia ktheu mixha Cen: Të gjithë ata që kanë zënë vend pranë varrezave, kurë nuk kanë bërë “behrida!”. Tani së fundi është bërë si modë pasha mixhën, të gjithë këta të politikës, para se ta ulin prapanicën në karrige të pushtetit, së pari shkojnë e kapen për kunjave të varrezave, kush ku të mundet!... E pastaj i vërsulen pushtetit

  - Në këto ditë të fillimit të vitit të ri, mixha e ka vetëm një porosi: “ Të gjithë ju o Demokrat- lini të vdekurit ndër varre rehat!”...
  avatar
  FBKSH-d
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 13
  Join date : 08/01/2009
  Age : 34
  Location : Ne front

  Re: H U M O R-politik

  Mesazh nga FBKSH-d prej Mon 19 Jan 2009, 18:48

  Raportim!

  Të gjithë ministrat e Qeverisë së Kosovës, sot, pra në përmbyllje të këtij viti ( 2006), raportuan para Gjeneralit të demobilizuar për sukseset e tyre gjatë këtij viti, Të gjithë ata ( pa përjashtim ) folën vetëm për rezultate, as njëri nuk foli për humbje e dështime, ju lumtë!

  Duke e vërejtur se ata kanë “harruar” edhe shumë gjëra, desha të plotësoi edhe disa të arritura tjera- ani pse unë nuk jam ministër!

  - Në saje të këtyre ministrave të zgjuar e vizionar:

  Kosova gjatë këtij viti ka pasur rrymë me bollëk, dhe nuk është ndërprerë as një herë!

  Mbi 50 fabrika- të inauguruara gjatë këtij viti, kanë punuar pa ndërprerë!

  Nuk ka pasur bllokim të rrugëve si ai i Grykës së Kaçanikut!

  Nuk ka pasur vrasje ( madje as në automobilat e policisë)!

  Nuk ka pasur vjedhje, plaçkitje, as edhe njerëz me maska!

  Nuk ka vdekur as kush në duart e mjekëve, nga se ka pasur medikamente me bollëk!

  Shtresat sociale dhe pensionistët kanë gëzuar të gjitha të mirat!

  Janë punësuar diku mbi 300.000 punëtorë në lëmi të ndryshme!

  Të gjitha familjet e Dëshmorëve, dhe fëmijët e tyre gëzojnë privilegje të mëdha!

  Nuk ka pasur as kund as edhe një kacidhe korrupsion!

  Janë përfunduar, madje rrënjësisht reformat në arsim!

  Është bërë kthesë e madhe në sektorin e bujqësisë,bujqit lirisht mund të lëvrojnë me kalë!

  Kanë bërë rezerva të thëngjillit të gatshme për gati tërë javën e ardhshme!

  Mallit që futet nga Serbia i është hequr procedura doganore- si lehtësim!

  Prostitucioni dhe droga, janë emra të pa njohur për Kosovë!

  Kuvendet partiake, dhe Parlamentare të Kosovës janë shembull në rajon, dhe Evropë!

  Infrastruktura; kund këmba në balt nuk të shkel, uji me bollëk nga kanoçet etj!

  Telefoni mobile nga më të lirat në rajon e në Evropë- mos të flasim për Amerikë!

  Standard i lartë jetese që mund të krahasohet me Zvicrën!

  Komunikacion të rregulluar urban e ndër urban, që nuk ia gjënë shoqin!

  Dhe mbi të gjitha këtë vit u realizua edhe Pavarësia formale e Kosovës që ishte zotim e amanet edhe i të ndjerit, por edhe qëndrim konsekuent, dhe sublimi i të ndjerëve tjerë, që sot e mbajtën mbledhjen e fundit ( urojmë ), kështu që me këtë edhe u “ realizuan “ aspiratat shekullore të popullit tonë- Urime viti i ri: O o o milet!



  Këto gjëra i kanë harruar ministrat në fjalë, prandaj unë si Ngucakeq” ministër”, që jam në këtë sektor e pash të domosdoshme që të plotësoi këto të dhëna modeste, nga se populli mund të hidhërohet për mos përfshirjen e gjithë këtyre rezultateve!
  avatar
  FBKSH-d
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 13
  Join date : 08/01/2009
  Age : 34
  Location : Ne front

  Re: H U M O R-politik

  Mesazh nga FBKSH-d prej Mon 19 Jan 2009, 18:48

  Nga Ibrahimi në Pjetër!

  Ditë më parë gazeta “Lajm”, kishte nxjerr një shkrim ku njoftonte lexuesit se zoti Ibrahim Rugova, kishte bërë konvertimin nga besimi islam në atë të krishterë! Rugova me këtë rast edhe ishte pagëzuar në Romë nga vet Papa Pali i dytë me emrin Pjetër! Sipas gazetës në fjalë, zoti Rugova këtë e kishte bërë qysh në vitin 1994 në shenjë respekti dhe dashurie për konfesionin dhe kulturën katolike në përgjithësi.

  Tek po ia lexoja këtë shkrim të gazetës bacës Osman, ai më dëgjoi me vëmendje, dhe fare në fund më tha:

  “ Dëgjo biri im: ky Ibrahimi lë ta ndërroj emrin si të dojë, ndash edhe lë ta vejë ndonjë emër tjetër se pasha bacën ta dini të gjithë se këtij nuk i ka bo puna kurrë; as si Ibrahim e as si Pjetër!”...
  avatar
  FBKSH-d
  Ushtar
  Ushtar

  Numri i postimeve : 13
  Join date : 08/01/2009
  Age : 34
  Location : Ne front

  Re: H U M O R-politik

  Mesazh nga FBKSH-d prej Mon 19 Jan 2009, 18:49

  A thua sa do ta mbajnë?!

  Ehe, Na erdhi liria më në fund. Sa e sa veta janë djegur për te, që sa vite e vite pret populli ynë këtë të shkretë lirie, dhe ja krejt në fund erdhi e bardha!- po i thoshte axha Sejdë- axhës Kolës, pra fqinjit të vet, tek po pinin kafen e mëngjesit të dy në kopshtin e tyre, si pensionist që ishin. Prej matanë gardhit të kopshtit të tyre, po i dëgjon axha Xhevat- një fqinjë i tyre, dhe nga kureshtja po i pyet këta të dy:

  Tash more burra që Kosova po zaptohet serish nga këta të Bashkësisë Evropiane, a dini

  se sa do ta mbajnë Kosovën nën zap?! Dikush po thotë se nuk do të rrinë gjatë, disa po thonë se që besa gjatë kanë me e mbajtur! Kush di të na e thotë të vërtetën, prej asaj çka di unë; po ju tregoi se:

  - Nja 500 vjet e pat mbajtur Turqia dikur, nja 100 vjet Serbia, nja 8 vjet po bahen gati, prej se janë hy këta të UNMIK-ut, e tash këta të Evropës sa vjet do ta mbajnë a di kush me na tregua?- inshalla nuk e mbajnë shumë e po çlirohemi edhe ne si gjithë bota ndonjë herë!- përfundoj pyetjen axha Xhevat.

  Sponsored content

  Re: H U M O R-politik

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:56