RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  DENONCIM PUBLIK I FRONTIT PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR (FBKSH) DHE STRUKTURAVE TË TIJ: AKSH DHE SKSH

  Share
  avatar
  AKSH
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 36
  Join date : 02/01/2009
  Age : 106

  DENONCIM PUBLIK I FRONTIT PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR (FBKSH) DHE STRUKTURAVE TË TIJ: AKSH DHE SKSH

  Mesazh nga AKSH prej Sat 10 Oct 2009, 22:47

  DENONCIM PUBLIK I FRONTIT PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR (FBKSH) DHE STRUKTURAVE TË TIJ: AKSH DHE SKSH  NJERËZIT E ALI AHMETIT PO GRUMBULLOJNË ISH USHTARËT E TRI UCK-VE (UCK-OSOVËS, UCPMB-SË DHE UCK-OMBËTARE) PËR T'I PËRDORUR S'I MISH PËR TOP !  Struktura inteligjente e FBKSH, Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH), e drejtuar dhe e udhëhequr nga Prof. Dr. Clirim Presheva, ka arritur të zbulojë që njerëzit më të afërt dhe më besnikë të Kryetarit të BDI (Bashkimi Demokratik për Integrim), Zotit Ali Ahmeti, po grumbullojnë ish ushtarë të tri ish UCK-ve: të ish UCK-osovës, të ish UCPMB-së dhe të ish UCK-ombëtare, të cilët dëshirojnë që t'i përdorin s'i mish për top në skenarin e rradhës në fshatin Tanushë të Malësisë së Shkupit, sepse më mirë se sa Zoti Ali Ahmeti dhe kompania e tij kolaboracioniste me pushtuesit e kolonizatorët sllavo-maqedonas, fillimisht me LSDM-në e Branko Crvenkovskit dhe tani edhe me VMRO-DPMN-në e Nikolla Gruevskit, nuk e sheh dhe nuk e kupton shpërbërjen përfundimtare të sëmurës së Ballkanit, pa emër, pa gjuhë, pa kishë autoqefale dhe pa identitet shtetëror e kombëtar, që herë quhet IRJM (FYROM), herë Republika e Maqedonisë, herë Republika e Vardarit dhe herë (kohëve të fundit) edhe Maqedonia Veriore.
  Dhe, Zoti Ahmeti, i porositur nga padroni i tij Nikolla Gruevski dhe segmentet serbe (shumë të fuqishme dhe me ndikim të madh) në Shkup, për të penguar shpërbërjen e "Maqedonisë" dhe ribashkimin kombëtar shqiptar, që është një proces i pandalshëm, po përgaditet të organizojë skenarin e rradhës, të llojit të Brodecit, por këtë rradhë në fshatin Tanushë të Malësisë së Shkupit, prandej e ndjejmë për obligim moral e kombëtar që ta denoncojmë publikisht edhe këtë skenar të turpshëm dhe antikombëtar të Zotit Ali Ahmeti dhe të bandës së tij, si dhe nga ana tjetër, te të gjithë ushtarët e të tri ish UCK-ve (të UCK-osovës, UCPMB-së dhe UCK-ombëtare), si dhe te të gjithë luftëtarët e lirisë e të ribashkimit kombëtar shqiptar, edhe të apelojmë që, të mos biejnë pre e maskaradave të tilla dhe të mos tolerojnë që të bëhen mish për top e dyshes bandite, të quajtur Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski, por gjakun e tyre ta ruajnë për ta derdhur vetëm për ribashkimin kombëtar të të gjitha trojeve etnike shqiptare në një shtet të vetëm kombëtar shqiptar, të quajtur Shqipëria Natyrale.

  - Kryetari i Përgjithshëm i Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar - FBKSH,
  Prof. Dr. Bashkim Mitrovica (d.v.);
  - Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Armatës Kombëtare Shqiptare - AKSH,
  Kolonel Arbër Korabi (d.v.); dhe
  - Drejtori i Drejtorisë Qendrore të Sigurimit Kombëtar Shqiptar - SKSH,
  Prof. Dr. Clirim Presheva (d.v.).
  Kontakt-adresa: clirimpresheva@hotmail.com

  Prishtinë - Preshevë - Shkup, më 07 tetor 2009.

   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:59