RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  Lufta nuk mund te behet e ndare

  Share

  Eagleye

  Numri i postimeve : 6
  Join date : 12/07/2009
  Age : 39
  Location : Staten Island, N.Y, Usa

  Lufta nuk mund te behet e ndare

  Mesazh nga Eagleye prej Thu 27 Aug 2009, 11:48

  Shqiptaret ne Kosove u hodhen ne lufte per çlirim kombetar dhe pas lufte udheheqesit e tyre krijuan disa partiza dhe zune nga nje kolltuk. Pas kesaj çarmatosen Uçk duke e lene luften çlirimtare ne mes. E njejta gje ndodhi ne Maqedoni. Ali Ahmeti hyri ne qeveri dhe lufta çlirimtare mori fund. Thua se shqiptaret luftuan per nje kolltuk te ngrohte per te ndenjurat e tij! Armet u dorezuan dhe shkuam si cjapi te kasapi. Sot shteti terrorrist maqedonas, ka ngritur padi ndaj luftetareve te lirise dhe ka nisur gjuetine e shtrigave ndaj tyre. Gjendja e shqiptareve ne kete republike eshte pak te thuash e mjeruar. Pasi nuk kane asnje te drejte qe nga perdorimi i gjuhes, arsimimi, punesimi, perdorimi i simboleve kombetare etj etj. Fitimtari i vetem nga kjo mesele eshte Ali Ahmeti dhe nje grusht sahanlepiresish ne BDI. Lufta qe u be ne luginen e Presheves pati te njejtin fund. Uçmb e pakte ne numer, pa mbeshtetje logjistike, politike dhe koordinim levizjesh me pjeset e tjera te kombit, nen presionin ushtarak te Serbise dhe politik te kancelarive te huaja, dorezoi armet. Kjo solli me pas perndjekjen e luftetareve te lirise dhe perkeqesimin e statusit te shqiptareve ne keto vise. Keto gabime te na sherbejne si mesime. Pra lind si detyre percaktimi i qarte i objektivave kombetare qe do arrihen. Liderat te jene ne funksion te kombit dhe ketyre objektivave dhe jo kombi ne funksion te liderave. Kush devijon nga kjo rruge dhe mundohet te perdore interesat kombetare per perfitim personal, te shpallet tradhetar dhe t'i jepet denimi qe meritojne tradhetaret. Lufta e armatosur nuk mund te zhvillohet e izoluar dhe pa koordinim siç u zhvilluan keto luftera. Lufta duhet te zhvillohet si nje e tere dhe duhet nje komande e unifikuar per veprimet ne Maqedoni, Kosove, apo Presheve. Vetem keshtu mund te fitojme. Rruge tjeter nuk ka.

   Ora është Fri 14 Dec 2018, 16:59